REKLAMA
SPRAWDŹ

Ten Square Games dokona odpisów w wysokości 14,5 mln zł

2023-03-09 20:16
publikacja
2023-03-09 20:16

Ten Square Games dokona odpisów części kosztów prac rozwojowych poniesionych na rozwój dwóch gier w łącznej wysokości 14,5 mln zł - podała spółka w komunikacie. Odpisy obciążą wynik netto za IV kwartał 2022 roku.

Ten Square Games dokona odpisów w wysokości 14,5 mln zł
Ten Square Games dokona odpisów w wysokości 14,5 mln zł
/ TenSquareGames

Jak podano, kwota 9,2 mln zł dotyczy gry Magical District i wynika z decyzji o definitywnym zamknięciu tego projektu i skupieniu się wyłącznie na dalszym rozwoju drugiego tytułu warszawskiego studia - Fishing Masters.

Z kolei kwota 5,3 mln zł dotyczy gry Undead Clash i zawiera koszty prac, których efekty nie będą wykorzystywane w kolejnych etapach rozwoju tytułu, ze względu na decyzję o zmianie w rozgrywce i wprowadzeniu do niej nowego elementu.

"Pod koniec 2022 roku gra została poddana licznym testom marketingowym. Na podstawie wniosków z ich analizy w rozgrywce Undead Clash wprowadzona została modyfikacja, która w ocenie spółki ma potencjał zwiększenia zaangażowania graczy, lecz wymaga dodatkowych prac i nakładów. Gra w nowej formule zostanie poddana kolejnym testom marketingowym w połowie 2023 roku" - napisano.

Ten Square Games podał, że koszty odpisów obciążą wyniki czwartego kwartału 2022 roku w pozycji pozostałe koszty operacyjne. Odpis ma charakter niegotówkowy i nie wpływa na sytuację gotówkową i płynnościową spółki. Obciąży wynik netto spółki, ale nie wpłynie na wynik EBITDA ani skorygowana EBITDA.

Spółka poinformowała, że po uwzględnieniu odpisów, szacowana kwota "wartości niematerialnych w budowie" na dzień 31 grudnia 2022 roku wynosi zarówno dla skonsolidowanego, jak i jednostkowego sprawozdania finansowego ok. 21,9 mln zł i składają się na nią kapitalizowane koszty: Undead Clash - 12,5 mln zł, Fishing Masters - 9,2 mln zł, koszty wewnętrznie produkowanych narzędzi - 0,3 mln zł.

Raport roczny zostanie opublikowany 28 marca 2023 roku. (PAP Biznes)

pel/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Komentarze (1)

dodaj komentarz
simonsoft8
game droga na skróty i w przypadku Ten Square jest duży spadek akcji plus nadzieja

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki