REKLAMA

Tarcza antykryzysowa także dla firm zagranicznych

2020-09-10 07:08
publikacja
2020-09-10 07:08
Tarcza antykryzysowa także dla firm zagranicznych
Tarcza antykryzysowa także dla firm zagranicznych
fot. Rawpixel.com / / Shutterstock

Oddziały zagranicznych przedsiębiorców mogą ubiegać się o dopłaty do pensji pracowników zatrudnionych w Polsce. Tak uznało warszawskie Samorządowe Kolegium Odwoławcze - pisze czwartkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak czytamy w "DGP", decyzja ta może znacząco rozszerzyć krąg uprawnionych do wypłat z tarczy antykryzysowej.

Do tej pory - jak podkreśla "DGP" - podmiotom takim odmawiano wsparcia, bo zdaniem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie były przedsiębiorcami w rozumieniu ustawy – Prawo przedsiębiorców. "Urzędy pracy stosowały się do tych wytycznych i nie przyznawały dopłat. Warszawskie SKO uznało jednak taką interpretację za nieprawidłową. Tarcza ma przecież służyć ochronie miejsc pracy w Polsce, a takimi są też etaty w oddziałach firm zagranicznych" - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak dodaje, na korzyść takich jednostek działa też ostatnia nowelizacja specustawy covidowej, która wydłużyła termin na składanie wniosków o wypłatę dofinansowania do pensji pracowników.

mkr/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Tarcza antykryzysowa - najważniejsze wiadomości

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki