PILNE

TXM zawarł z bankami umowę restrukturyzacyjną

2019-11-27 08:28
publikacja
2019-11-27 08:28
Redan

TXM, przy udziale spółek z grupy, zawarł z Powszechną Kasą Oszczędności Bankiem Polskim oraz ING Bankiem Śląskim umowę restrukturyzacyjną - podał TXM w komunikacie.

"Okres obowiązywania umowy został określony do dnia, w którym wszystkie wierzytelności pozaukładowe banków względem spółki objęte umową restrukturyzacyjną (których ostateczny termin spłaty ustalony został na dzień 31 grudnia 2026 roku) wraz ze wszystkimi narosłymi od nich odsetkami i innymi kwotami należnymi bankom zostaną zaspokojone w całości w sposób nieodwołalny i bezwarunkowy lub do dnia jej wypowiedzenia" - napisano w komunikacie.

Umowa zakłada, że wierzytelności banków zostaną podzielone na dwie grupy.

Układem zostanie objęte ok. 18 mln zł (11,6 mln zł w przypadku PKO BP, a 6,3 mln zł w przypadku ING Banku Śląskiego), co stanowi 46 proc. zadłużenia bilansowego.

Wierzytelności pozaukładowe - w postaci części bilansowych - zostaną objęte spłatą harmonogramową w kwocie około 21,1 mln zł, a w postaci części pozabilansowych łącznie będą wynosiły około 7 mln zł.

"Banki zobowiązały się do objęcia układem wydzielonych części układowych swoich wierzytelności oraz głosować za jego przyjęciem pod głównym warunkiem braku występowania Kwalifikowanego Przypadku Naruszenia. 100 proc. tej wierzytelności zostanie skonwertowanych na akcje spółki lub umorzone" - dodano. (PAP Biznes)

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
pisula
I teraz mam nadzieję, że niektórzy zrozumieją dlaczego Bank POLSKI jest tak ważny i odgrywa istotną rolę... Brawa dla Banku.
tymon1911c
Doskonały ruch, rząd wspiera sektor bankowy. To bardzo mądra decyzja i na pewno przyczyni się do rozwoju sektora bankowego.
julianka
Gratulacje dla PKO! Banki stają po stronie tych którym idzie gorzej.
tymon1911c
Morawiecki to ekspert, ekonomista i bankier, on wie co mówi na szczęście, nie to co niekompetentni ludzie z ekipy PO...
kuciak922
Bardzo dobry ruch PKO! Zamiast pogrzebać biznes w tarapatach, to pomaga i wyciąga pomocną dłoń.
tymon1911c
Dokładnie, PKO dzięki dobremu kierownictwu (tutaj też mocno przyłożył rękę rząd) wspiera rozwój gospodarki, zamiast zabijać małe firmy (albo okradać, jak mafia VAT za PO).

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki