REKLAMA

TXM zamierza zlikwidować ok. 40 sklepów

2020-04-15 08:34
publikacja
2020-04-15 08:34
TXM zamierza zlikwidować ok. 40 sklepów
TXM zamierza zlikwidować ok. 40 sklepów
/ Redan

TXM, w ramach wdrażanych działań restrukturyzacyjnych, zamierza zlikwidować około 40 sklepów, co stanowi 18 proc. całej obecnie istniejącej sieci. Mają to być placówki, które w pespektywie kolejnych miesięcy oraz zakładanego w tym okresie spadku obrotów w następstwie epidemii koronawirusa nie rokowały - podał TXM w komunikacie.

TXM poinformował także o uzgodnieniu z bankami finansującymi m.in. utrzymania finansowania oraz zawieszenia płatności odsetek kredytowych do 30 czerwca 2020 r.

Zawarte przez TXM z przedstawicielami pracowników porozumienia dotyczą ustalenia warunków i trybu wykonywania pracy w okresie przestoju oraz obniżenia wymiaru czasu pracy o 20 proc. na okres trzech miesięcy począwszy od 6 kwietnia, a także stosowania mniej korzystnych warunków zatrudnienia za miesiąc marzec, niż wynikających z zawartych z pracownikami zatrudnionymi w TXM umów o pracę.

Jak podano, TXM złożył wniosek o przyznanie środków pomocowych dla przedsiębiorców, polegający na dofinansowaniu wynagrodzeń pracowników w wysokości 40 proc. z jednoczesnym obniżeniem czasu pracy o 1/5.

Dodatkowo, w wyniku negocjacji z partnerami ajencyjnymi spółka ustaliła zmianę wartości wynagrodzenia za marzec oraz rozpoczęła negocjacje ze wszystkimi wynajmującymi powierzchnie handlowe.

"Priorytetem dla spółki jest utrzymanie płynności finansowej oraz zdolności do szybkiego przywrócenia pełnej działalności operacyjnej sieci sprzedaży również w ujęciu jej optymalnego zatowarowania" - napisano w komunikacie. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Powiązane

Komentarze (1)

dodaj komentarz
disnej2x
uuu, cos czuje ze chore czynsze w galeriach zmenia sie w ppozamykane galerie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki