REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

Jedna z największych sieci odzieżowych w Polsce ogłosiła upadłość

Dominika Florek2023-01-24 10:55redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-01-24 10:55

Sąd Rejonowy w Warszawie ogłosił upadłość spółki TXM SA. Firma jeszcze kilka lat temu była właścicielem jednej z największych marek sklepów detalicznych w Polsce. Firma jako powód likwidacji wskazała problemy z utrzymaniem płynności spowodowane "negatywnym wpływem pandemii COVID-19". 

Jedna z największych sieci odzieżowych w Polsce ogłosiła upadłość
Jedna z największych sieci odzieżowych w Polsce ogłosiła upadłość
fot. Scott Mulligan / / Shutterstock

"Syndyk masy upadłości TXM SA w upadłości informuje, że w dniu 7 listopada 2022 r. Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XVIII Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych w sprawie wniosku Emitenta o ogłoszenie upadłości Emitenta (...) ogłosił upadłość TXM SA" - czytamy w raporcie przedstawionym przez spółkę na stronie internetowej

Spółka TXM SA złożyła wniosek o upadłość 30 kwietnia 2022 r. Zgodnie z komunikatem sąd ogłosił swoją decyzję 7 listopada 2022 r. Postanowienie uprawomocniło się 7 grudnia 2022 r. Warszawski Sąd Rejonowy wyznaczył syndyka w osobie Pawła Lewandowskiego.

"Podstawowymi czynnikami leżącymi u podstawy decyzji zarządu były osiągane wyniki finansowe oraz sytuacja płynnościowa, zdeterminowane w trakcie ostatnich dwóch lat przez negatywny wpływ pandemii COVID-19, a jednocześnie brak wsparcia państwa dla TXM jako podmiotu bezdyskusyjnie dotkniętego skutkami pandemii" - informowała firma w komunikacie.

Sieć TXM Textilmarket była jedną z największych marek sklepów dyskontowych z odzieżą na polskim rynku. W grudniu 2021 r. spółka posiadała 204 punkty detaliczne w Polsce. Dla porównania, jeszcze trzy lata wcześniej TXM miał 390 placówek zlokalizowanych w naszym kraju. Oprócz zakupów stacjonarnych klienci mogli również zamówić produkty online. 

Źródło:
Dominika Florek
Dominika Florek
redaktor Bankier.pl

Redaktor Bankier.pl. Doktorantka na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zajmuje się tematyką konsumencką, śledzi także nowości w sektorze MSP. Monitoruje ofertę produktów bankowych dla firm, przygotowując rankingi kont dla przedsiębiorców. Tel.: +48 71 748 95 13

Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (21)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
taki-ktos-jak-ja
Było sporo polskich producentów, zwłaszcza odzieży dziecięcej. Zresztą znajdź teraz sklep bez chińszczyzny.
qwertas
To nie Covid powalił TXM a problemy po wdrożeniu nowego systemu magazynowo-dostawczego. W sklepach był towar, którego ludzie nie chcieli a ten, który dobrze się sprzedawał często nie był na półkach. TXM padło przez złe zarządzanie zmiany systemu obsługi towarów i zbyt ambitne otwarcia nowych sklepów w Rumunii i Czechach.
wars
Obajtek na polecenie z centrali stwoży Polski Holding Odzieżowy, maja doświadczenie w szyciu maseczek to i ubrania uszyją
zenonn
"Polskie szwalnie. Nie wiadomo, kto, kiedy i na podstawie jakich kryteriów podejmował w Agencji Rozwoju Przemysłu decyzje o zawarciu umów na maseczki ochronne podczas pandemii. "

Winnych nie ma.
Polacy nic się nie stało! Głosujcie na PIS!
pozhoga
Kurczę, na czerskiej zatrudniają już bez znajomości ortografii na poziomie podstawówki? Ludzie, ale tam musi być bieda...
bha
Cóż... Najlepiej i wygodnie od jakiegoś czasu wszystko medlialnie jest zwalić na pandemię, wojnę itd. wszystko jest winne coraz większej przecież już od dekad!!!!! upadłości milionów małych średnich i dużych firm zresztą nie tylko tu, lecz i na całym świecie - wszystko jest zawsze winne tylko nie coraz mocniej chory z nienasyconej Cóż... Najlepiej i wygodnie od jakiegoś czasu wszystko medlialnie jest zwalić na pandemię, wojnę itd. wszystko jest winne coraz większej przecież już od dekad!!!!! upadłości milionów małych średnich i dużych firm zresztą nie tylko tu, lecz i na całym świecie - wszystko jest zawsze winne tylko nie coraz mocniej chory z nienasyconej zachłanności bez umiaru zapatrzony od lat jak w obraz na Mamonę coraz więcej i więcej mamony i zyski coraz większe przepadziste Zyski niestety z każdym rokiem coraz bardziej zadłużany, coraz bezwzględniejszy coraz mniej przewidywalny i perspektywiczny rynek wewnętrzny niestety nie bez celu na świecie w wielu wielu wielu krajach globalnie zmonopolizowany aż do bólu wielu. Niestety.
infinityhost
U mnie w mieście lokalna szwalnia zatrudnia nowych pracowników.
dongonzales
Nie kojarzę tej firmy. Co by po części wyjaśniało dlaczego upadła.
kaczyslaw_
Kolejna polska firma wykończona przez ***.

Powiązane: Moda, odzież, ubrania, przemysł tekstylny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki