REKLAMA

TXM ma nową umowę z bankami, która zakłada konwersję 46 proc. wierzytelności na akcje

2019-09-18 08:48
publikacja
2019-09-18 08:48

TXM podpisał z PKO BP i ING Bankiem Śląskim nową umowę w sprawie tzw. utrzymania status quo. Dokument zakłada m.in. objęcie układem 46 proc. zabezpieczonych wierzytelności bankowych, które mogłyby podlegać konwersji na akcje spółki - podał TXM w komunikacie.

/ Redan

Umowa zakłada objęcie układem części - 46 proc. wartości bilansowych - zabezpieczonych wierzytelności bankowych, w związku z czym takie wierzytelności podlegałyby konwersji na nowe akcje TXM albo umorzeniu, w zależności od wyboru banków. Na potrzeby głosowania układu, zakładane jest wyodrębnienie banków do osobnej grupy wierzycieli.

W komunikacie podano, że 46 proc. wartości bilansowej wierzytelności w przypadku PKO BP wynosi 11,6 mln zł, a w przypadku ING Banku Śląskiego jest to 6,3 mln zł.

Porozumienie precyzuje również harmonogram spłat pozostałej części wierzytelności TXM wobec banków do końca 2026 roku - wierzytelności te, po umorzeniu lub konwersji na akcje pozostałych zobowiązań TXM, stanowić będą odpowiednio dla PKO BP 13,6 mln zł, a dla ING Banku Śląskiego 7,3 mln zł.

Umowa zawiera również m.in. zasady udostępniania produktów bankowych w horyzoncie do 31 grudnia 2026 roku oraz nowy mechanizm spłaty zobowiązań spółki w okresie do 18 września 2019 roku do 1 czerwca 2020 roku.

Każda spłat ma stanowić równowartość wyższej z dwóch kwot: 1 proc. wartości sprzedaży netto za ostatni tydzień lub 10 proc. tygodniowego spadku wartości zapasów w sklepach oraz w magazynach spółki.

Zawarcie docelowej umowy restrukturyzacyjnej ma nastąpić do 31 października.

Banki finansujące działalność TXM 12 sierpnia zablokowały limity gwarancyjne i kredytowe spółki. Kilka dni później strony podpisały "umowę o utrzymaniu status quo", w którym banki zobowiązał się do dalszego udostępniania spółce produktów finansowych.

kuc/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki