REKLAMA

TVN24 wciąż bez przedłużonej koncesji. Do sprawy włącza się ambasada USA

2021-07-05 06:58
publikacja
2021-07-05 06:58
TVN24 wciąż bez przedłużonej koncesji. Do sprawy włącza się ambasada USA
TVN24 wciąż bez przedłużonej koncesji. Do sprawy włącza się ambasada USA
/ Grupa TVN Discovery Polska

W walkę o interesy stacji TVN24, która wciąż czeka na odnowienie koncesji, włączyła się ambasada USA. Zabiegała o spotkanie z KRRiT - informuje poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

Jak podkreśla dziennik, 26 września to ostatni dzień, w którym TVN24 będzie mógł legalnie nadawać w Polsce. "Jeśli oczywiście nie uda się mu przedłużyć koncesji" - dodaje.

Według dziennika, na razie proces w tej spawie się przeciąga, bo wniosek w KRRiT Grupa TVN złożyła już w lutym 2020 r. "Oprócz menedżerów stacji zaniepokojeni są też Amerykanie. Świadczy o tym korespondencja między ambasadą USA a KRRiT" - pisze dziennik.

Gazeta wyjaśnia, że wynika z niej, iż chargé d’affaires ambasady Bix Aliu zabiegał o spotkanie z przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witoldem Kołodziejskim. Jak wskazuje, był nawet wstępny termin: 16 czerwca o godz. 10, ale ostatecznie do spotkania nie doszło.

Zdaniem dziennika, ambasada nie chciała się zgodzić na nagrywanie i protokołowanie spotkania. Według dziennika, taki warunek postawiła KRRiT. "Dlaczego Amerykanie interesują się koncesją? Bo Grupa TVN należy do amerykańskiego koncernu Discovery. W przyszłym roku ma on przeprowadzić fuzję z WarnerMedia" - stwierdza "Rz".

Według gazety, to właśnie zmiany właścicielskie są formalnym powodem przedłużania procesu w sprawie koncesji. Cytowany przez dziennik były szef KRRiT Juliusz Braun mówi, że nie ma powodów, by odmówić koncesji dla TVN24, "a Rada naruszyła dwie sfery ważne dla Amerykanów: wolność mediów i zasadę ochrony inwestycji USA na świecie". "Jako szef KRRiT odbywałem różne spotkania, też nieprotokołowane. Rozmowy z Amerykanami mogły się odbyć bez nagrywania. Szef KRRiT po prostu nie chciał się z nimi spotkać" – powiedział Braun. (PAP)

maja/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (59)

dodaj komentarz
podatnik-
Lubię takie dyskusje jak jeden jest oszustem - Biedroń oszukał Naród/Wyborców już dwa razy(samorządowe w Słupsku - że startował, europejskie - obiecał oddać mandat do PE drugiej na liście) i wybrańca Bogów Włodzimierza Czarzastego, którego wyraźnie bawi poziom polityki PRLu bis. W PRLu miał wszystko jako syn sekretarza Lubię takie dyskusje jak jeden jest oszustem - Biedroń oszukał Naród/Wyborców już dwa razy(samorządowe w Słupsku - że startował, europejskie - obiecał oddać mandat do PE drugiej na liście) i wybrańca Bogów Włodzimierza Czarzastego, którego wyraźnie bawi poziom polityki PRLu bis. W PRLu miał wszystko jako syn sekretarza KC PZPR i po nim zostało parę kontaktów a później była prywatyzacja PRLu i musiał wziąć udział(MUZA) zostało mu parę groszy to sobie w Spale hotel kupił ciekawe czyje jest pozostałe 30% czyżby ministra sportu tego co go w Kazimierzu agent Tomek poszukiwał ? Ciekawe kto odbierze dywidendę i w, którym kraju zapłaci podatek od przepisanych na żonę?
lorelie
ile telewizji ma w Polsce zła Rosja :)
volksempfanger
Wystarczy jedna - TVP. Jakość, nie ilość.
glowny_analityk_bankier_pl
bardzo ciekawa sytuacja, rzuca światło na układy jakie władają krajem polin.
Coś tam jednak musiało pęknąć po wejściu joe dziadka albo jest to świetna mistyfikacja do urabiania tubylców
itso_lucky
skandal międzynarodowy ! ambasador na dywanik
endes
TVNco?.... to oni zajmują się jakimkolwiek dziennikarstwem!?... bo nie zauważyłem najmniejszej rzetelności dziennikarskiej tylko kłamstwo półprawdy i manipulacje... to nie jest żadna alternatywa dla tvpis... szczujnia do sześcianu!... przerzucie się ludzie na nuezalezne od zydkow i polityków media to może czegos się TVNco?.... to oni zajmują się jakimkolwiek dziennikarstwem!?... bo nie zauważyłem najmniejszej rzetelności dziennikarskiej tylko kłamstwo półprawdy i manipulacje... to nie jest żadna alternatywa dla tvpis... szczujnia do sześcianu!... przerzucie się ludzie na nuezalezne od zydkow i polityków media to może czegos się dowiecie zgodnego z rzeczywistością!...
lobotomek
Rozumiem, że twoje wpisy za 1 zł są dziennikarstwem i to dziennikarstwem rzetelnym.
palestrina
cóż wkrótce Pisland jak prl zamknie wolne media, i znów bedziemy słuchać radia wolna europa

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki