TU INTER Polska - kontynuacja trendu wzrostowego

Towarzystwo Ubezpieczeń INTER Polska S.A. zamknęło pierwsze półrocze 2011 wynikiem 1 mln 82 tys. zł. Jest to o ponad milion więcej w porównaniu do analogicznego okresu roku 2010.


Dynamika przypisu składki przypisanej przekroczyła 25%, zaś sama składka po I półroczu 2011 to ponad 47 mln zł.

Korzystny wynik finansowy spółki to efekt konsekwentnie realizowanej strategii firmy oraz dynamicznego rozwoju, szczególnie w obszarze ubezpieczeń majątkowych. Specjalizujące się w ubezpieczeniach dedykowanych branży medycznej oraz w prywatnych ubezpieczeniach zdrowotnych towarzystwo koncentruje swoje działania na  rozwoju oferty w zakresie kompleksowej ochrony ubezpieczeniowej dla lekarzy i lekarzy dentystów, pielęgniarek i położnych, innych medycznych zawodów pomocniczych oraz ZOZ-ów. Nastawienie na uzyskanie maksymalnej efektywności rynkowej w podejmowanych działaniach oraz innowacyjne podejście do oferty produktowej i kanałów dystrybucji, procentują dobrymi wynikami po I połowie 2011 roku.

Rok 2011 jest dla spółki rokiem jubileuszowym. Właśnie mija 20 lat od momentu rozpoczęcia działalności na polskim rynku. Nieco młodsza spółka życiowa – TU INTER-ŻYCIE Polska S.A. wdraża nową strategię sprzedaży ubezpieczeń grupowych na życie dla branży medycznej. Strategia ta w I połowie 2011 roku przyniosła 1 mln 149 tys. zł składki, czyli o 43% więcej niż w I połowie 2010 roku. Spółka życiowa zamknęła I półrocze wynikiem finansowym na poziomie 179 tys. zł./ Towarzystwo Ubezpieczeń INTER Polska S.A.
Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne