REKLAMA

TFI Allianz inwestuje w akcje Bankier.pl

2007-01-18 18:38
publikacja
2007-01-18 18:38
Znany jest pierwszy spośród inwestorów finansowych, którzy nabyli akcje portalu finansowego Bankier.pl od niemieckich funduszy venture capital bmp AG i CEEV. Informacje o przekroczeniu progu 5% akcji na WZA przekazało spółce Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Allianz.

Z komunikatu przekazanego przez towarzystwo wynika, że trzy fundusze zarządzane przez nie posiadają 559 046 akcji Bankier.pl co oznacza 7,79% głosów na WZA spółki. Wcześniej TFI Allianz był właścicielem 319 046 akcji spółki.

Akcje Bankier.pl są w posiadaniu trzech funduszy: Allianz Akcji FIO, Allianz Aktywnej Alokacji FIO, Allianz Stabilnego Wzrostu FIO – wynika z informacji przekazanej przez TFI Allianz.

O inwestycji w akcje Bankier.pl poinformowała także wrocławska firma inwestycyjna Czechowicz Ventures Sp. z o. o., która stała się właścicielem 77 tys. akcji Bankier.pl. Głównym inwestorem w Czechowicz Ventures Sp. z o. o. jest Tomasz Czechowicz, założyciel i prezes funduszu venture capital MCI, który także jest akcjonariuszem Bankier.pl.

Wcześniej o sprzedaży akcji portalu poinformowały niemieckie fundusze venture capital bmp AG i CEEV, które w transakcjach pakietowych sprzedały inwestorom finansowym, 971 209 akcji Bankier.pl po średniej cenie 10,27 zł. Fundusze poinformował także, że zrealizowały kolejne transakcje sprzedaży akcji Bankier.pl w liczbie 177 tys. akcji, jednak nie zostały one jeszcze rozliczone przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych.
Źródło:
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki