REKLAMA

TESGAS rozbudowuje grupę kapitałową

2010-05-12 13:57
publikacja
2010-05-12 13:57
TESGAS S.A., notowana na NewConnect spółka, oferująca usługi w zakresie kompleksowej realizacji inwestycji związanych z przesyłem i dystrybucją gazu ziemnego, jak również eksploatacji obiektów gazowych, podpisała przedwstępną umowę nabycia 640 udziałów w spółce Przedsiębiorstwo Inżynierskie Ćwiertnia Sp. z o.o., stanowiących 80% w kapitale zakładowym. Cenę nabycia określono na 30 mln zł. Warunkiem sfinalizowania transakcji i zawarcia umowy przyrzeczonej jest pozyskanie przez TESGAS środków na sfinansowanie przejęcia poprzez przeprowadzenie oferty publicznej akcji. Oferta publiczna, którą zaplanowano na rok bieżący, będzie połączona ze zmianą rynku notowań akcji z rynku NewConnect na rynek główny. Sfinansowanie przejęcia Przedsiębiorstwa Inżynierskiego Ćwiertnia będzie jednym z celów oferty publicznej.

Podpisanie umowy przedwstępnej to kolejny krok, po przejęciu Stal Warsztat Sp. z o.o. w marcu tego roku, w realizacji przyjętej przez TESGAS strategii zakładającej, wzmocnienie działalności spółki w sektorze usług wykonawczych, który ma być główną siłą wzrostu TESGAS.

Przedsiębiorstwo inżynierskie Ćwiertnia sp. z o.o.

PI Ćwiertnia Sp. z o.o. powstało w 2005 roku jako firma inżynierska działająca w branży budowlanej. Oferta firmy obejmuje kompleksową obsługę inwestorów w zakresie instalacji mechanicznych i elektrycznych, prace budowlane, doradztwo, projektowanie, montaż, rozruch i serwis instalacji takich jak: wentylacje i klimatyzacje, instalacje chłodnicze i grzewcze, wodno-kanalizacyjne, technologiczne wraz z systemami automatyki, elektryczno-teletechniczne, w tym również instalacji BMS.

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki