REKLAMA

TDJ chce dywersyfikować działalność; pozostanie inwestorem w obecnie kontrolowanych firmach

2018-05-24 06:56
publikacja
2018-05-24 06:56

Firma inwestycyjna TDJ zakłada w nowej strategii na lata 2018-22 m.in. dalszą dywersyfikację działalności, w tym inwestycje w dojrzałe spółki ze skalowalnym biznesem, potencjałem eksportowym i konsolidacyjnym - podała spółka w komunikacie prasowym. TDJ pozostanie strategicznym inwestorem w obecnie kontrolowanych spółkach.

Należąca do Tomasza Domogały firma prowadzi działalność w obszarach: Equity, Venture, Estate, Finance i Foundation.

Spółka podała, że obszar TDJ Equity jest otwarty na inwestycje w spółki o skalowalnym modelu biznesowym, wysokim potencjale eksportowym oraz konsolidacyjnym, z własnym produktem, marką lub inną przewagą konkurencyjną.

"TDJ jest otwarty na inwestycje w nowych dla siebie sektorach automotive, chemii specjalistycznej, kosmetycznym, logistycznym, meblarskim, opakowaniowym, recyklingowym, spożywczym oraz systemów zabezpieczeń i aparatury kontrolno-pomiarowej, jak również w spółki dostarczające rozwiązania dla powyższych sektorów z zakresu technologii, maszyn i IT" - napisano w komunikacie prasowym.

Mandat inwestycyjny zakłada obejmowanie pakietów kontrolnych dojrzałych przedsiębiorstw, zlokalizowanych w Polsce, których EV oscyluje pomiędzy 25-100 mln euro. TDJ podało, że możliwe będą mniejsze inwestycje w przypadku istnienia potencjału do konsolidacji oraz większe, nawet do 200 mln euro, dla projektów z ciekawymi perspektywami wzrostu.

Horyzont inwestycyjny to co najmniej 5 lat.

TDJ poinformował, że pozostanie strategicznym inwestorem w obecnie kontrolowanych spółkach, niemniej, w zależności od potrzeb inwestycyjnych możliwe będzie, w perspektywie 5-letniej, zmniejszenie udziału w nich do poziomu 20-40 proc., przy założeniu zachowania kontroli.

"TDJ będzie aktywnie wspierał realizację długoterminowych strategii rozwoju spółek znajdujących się w portfelu, a także oczekiwał jasnych polityk dywidendowych. Proces dostosowania struktury portfela i dokumentów korporacyjnych został już rozpoczęty" - napisano.

Do grupy TDJ należą m.in. grupa Famur, Zamet i Polska Grupa Odlewnicza.

Nowa strategia TDJ przewiduje też, że obszar TDJ Venture będzie inwestował w formule „Smart Money” w technologiczne startupy o globalnym potencjale, a obszar TDJ Estate planuje rozszerzenie działalności o nowe sektory rynku nieruchomości i zwiększenie zasięgu geograficznego na jeden lub dwa inne, poza Śląskiem, regiony Polski. Obszar TDJ Foundation będzie skupiał się na inwestycjach w edukację. (PAP Biznes)

pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto Mój Biznes i zyskaj nawet 1800 zł

Otwórz Konto Mój Biznes i zyskaj nawet 1800 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki