REKLAMA

T-Mobile niewinny. KNF usunęła operatora z listy ostrzeżeń publicznych

2017-07-18 15:37
publikacja
2017-07-18 15:37

Po ponad dwóch latach z listy ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego zniknął T-Mobile, jeden z czterech operatorów telefonii komórkowej w Polsce. To efekt umorzenia postępowania przez prokuraturę oraz wniosku samej spółki.

fot. Leonhard Foeger / / FORUM

„T-Mobile na liście ostrzeżeń KNF w kontekście działalności ubezpieczeniowej” – informowaliśmy naszych czytelników w kwietniu 2015 r. Komisja Nadzoru Finansowego złożyła wtedy zawiadomienia o podejrzeniu popełniania przestępstwa polegającego na oferowaniu klientom sieci usługi "Bezpieczne urządzenie", zabezpieczającej klientów na wypadek kradzieży, uszkodzenia lub zniszczenia urządzenia, bez wymaganego zezwolenia KNF na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej. Wpis na listę nastąpił z automatu, w związku ze zgłoszeniem do prokuratury.

T-Mobile, w przesłanym wtedy do redakcji Bankier.pl oświadczeniu, tłumaczył, że spółka nigdy nie prowadziła, ani nie prowadzi działalności ubezpieczeniowej, a także, że ze spokojem czeka na rozstrzygnięcie sprawy przez właściwe organy. Jak się okazało - słusznie. Dziś KNF poinformowała o usunięciu T-Mobile z „Listy ostrzeżeń publicznych”. Nastąpiło to po umorzeniu postępowania przez prokuraturę, na wniosek samej spółki. 

„W związku z pismem Prokuratury Rejonowej Warszawa - Mokotów informującym o prawomocności postanowienia Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa o umorzeniu postępowania, a także mając na uwadze, że spółka T-Mobile Polska SA złożyła wniosek o usunięcie wpisu z Listy ostrzeżeń publicznych KNF, wobec spełnienia ustawowych przesłanek określonych w art. 6 b ust. 7 i 11 ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym, informacje dotyczące ww. podmiotu zostały usunięte z przedmiotowej listy” – poinformował nas Jacek Barszczewski z Departamentu Komunikacji Społecznej Komisji Nadzoru Finansowego.

Na Listę ostrzeżeń publicznych trafiają podmioty, w sprawie których Komisja Nadzoru Finansowego składa do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Na liście, oprócz nazwy podmiotu podejrzanego o przestępstwo, zamieszczana jest z biegiem czasu także informacja o przebiegu postępowania. Może to być wzmianka o prawomocnej odmowie wszczęcia postępowania przygotowawczego albo o prawomocnym umorzeniu postępowania przygotowawczego, a w przypadku wniesienia aktu oskarżenia wzmianka o prawomocnym orzeczeniu sądu.

MD/AH

Źródło:
Tematy
Najlepsze konta premium dla tych, którzy chcą czegoś więcej

Najlepsze konta premium dla tych, którzy chcą czegoś więcej

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Lista ostrzeżeń publicznych KNF

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki