REKLAMA

Szwed: Wcześniejsze emerytury będą dobrowolne

2016-11-16 08:10
publikacja
2016-11-16 08:10

Po obniżeniu wieku emerytalnego zostanie zachowana dobrowolność przechodzenia na emeryturę. Zapowiedział to w Polskim Radiu 24 wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, Stanisław Szwed.

fot. / / FORUM

Sejm ma się dziś zająć prezydenckim projektem ustawy, przywracającej wiek emerytalny 65 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet. Wiceminister Stanisław Szwed podkreślił, że decyzja o przejściu na emeryturę będzie dobrowolna. "To od pracownika będzie zależało, czy chce z tego skorzystać, czy nie" - powiedział wiceminister.

Dodał, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie zobowiązany przedstawić przyszłemu emerytowi, jaką emeryturę otrzyma, aby miał świadomość, jaką decyzję podejmuje. Stanisław Szwed podkreślił, że osoby, które przejdą na emeryturę, będą mogły sobie dorabiać. Gość PR 24 uznał za przeszacowane pesymistyczne prognozy opozycji, dotyczące finansowych skutków obniżenia wieku emerytalnego.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Siekaj/zr

Źródło:IAR
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~As
Zawistne oszołomy. Przywileje emerytalne w wojsku już dawno zlikwidowano.
~rulon
Likwidacja przywilejów jestem za młody nich pracuje w policji wojsku strazy i po 15 latach zamiast na emeryturę na budowę fundamenty kopać i wyrównać staż pracy tak jak inni pracownicy w tym kraju pracuja którzy nie mają przywilejów a jest w rządzie siedzi w ciepelku chroniony jedzonko truneczki hotelik z najwyższej polki po kadencji Likwidacja przywilejów jestem za młody nich pracuje w policji wojsku strazy i po 15 latach zamiast na emeryturę na budowę fundamenty kopać i wyrównać staż pracy tak jak inni pracownicy w tym kraju pracuja którzy nie mają przywilejów a jest w rządzie siedzi w ciepelku chroniony jedzonko truneczki hotelik z najwyższej polki po kadencji też do ciężkiej roboty Najlepiej by było okres pracy połowa lekkiej polowa ciężkiej by wszyscy doświadczyli ciezaru wtem by wiedzieli jak zadzic by było wszystkim jednakowo
~Basia
to co z nami robią politycy woła o pomstę do nieba .
w jednej chwili robi się z nas biedaków , a oni biorą ile się da
~Karolina
Basiu nie pisz głupstw. POprzednicy kazali pracować do śmierci za głodową pensję. Aktualnie rząd zachowuje się uczciwie- jeżeli chcesz to pracuj ale jak nie jesteś w stanie to idz na emeryturę. Uczciwe podejście. Brawo
~asd odpowiada ~Karolina
Nikogo w Europie nie stać na tak niski wiek emerytalny, nie stać Holandii, nie stać UK, nie stać Niemców a Polaków stać... naprawdę się Pani czerwona lampka nie zapala?
~Franek odpowiada ~Karolina
Tylko na jaką emeryturę, na głodową
~Ferdek
ALBO ŚWIADCZENIE EMERYTALNE , RENTOWE albo PRACA NO I LIKWIDACJA PRZYWILEJÓW , WSZYSTKICH PRZYWILEJÓW . Jak tego nie będzie to szkoda czasu na jakąkolwiek dyskusję .
~Jasko
Używając pisowskiego przedwyborczego słownictwa, każdy będzie miał prawo "pracować do śmierci", czyli do 67. roku życia
~ja
"wcześniejsze emerytury będą dobrowolne", a praktyka będzie taka, że pracodawca będzie miał okazję do uszczuplenia apanaży w zamian za pozostawienie emeryta na etacie.
~lewak
Kazdy wezmie emeryture i będzie dorabial jak da rade bo jak daja to na co czekać

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki