Szwed: Obecnie w MRPiPS nie ma dyskusji nad waloryzacją kwoty świadczenia 500+

Obecnie w MRPiPS nie trwają dyskusje nad ewentualną waloryzacją kwoty świadczenia 500 plus - powiedział PAP Biznes wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

(fot. Andrzej Hulimka / Forum)

"Na dziś nie ma dyskusji nad waloryzacją (kwoty świadczenia 500 plus - PAP). Trzeba pamiętać, że ostatnio rozszerzyliśmy świadczenie na wszystkie dzieci, wydajemy na to ok. 40 mld zł rocznie. Obecnie ma ma propozycji waloryzacji (kwoty świadczenia - PAP)" - powiedział Szwed.

Program Rodzina 500 plus ruszył 1 kwietnia 2016 roku. Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymują niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia. Od 1 lipca program został poszerzony o wszystkie dzieci do 18. roku życia. (PAP Biznes)

pat/ gor/

Źródło: PAP Biznes
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 fbi_survelliance_van

Kwestia ciągłego trwania programu 500+ i polityki socjalnej jest najważniejsza. Bez ciągłości nie będzie efektów tych wydatków

! Odpowiedz
1 9 carlito1

No to zniszczyliście marzenia tysiącom pat-rodzin! Nierobom itd.!!!! Suweren wam tego nie zapomni

! Odpowiedz
1 12 pnd

Jedyne co to trzeba ten złodziejski program zaorać i dać kwotę wolna od podatku rzędu 40tys, aby opłacało się pracować i inflacja nie szalała w okolicach 12%, niestety biedota nie jest wykształcona i ślepo głosuje za tym 'sztandarowym' pomysłem pis i doprowadzi to do drugiej Grecji.

! Odpowiedz
4 6 szeregowy_forumowicz

Niebywały cios w rodziny.

! Odpowiedz
3 11 mwl

jeszcze trochę inflacja zrobi swoje i 500PLN będzie warte 100PLN w czasie, jak ruszał program.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne