REKLAMA

Szrot: Prezydent wnioskuje o powołanie Glapińskiego na drugą kadencję w roli prezesa NBP

2022-01-29 09:08
publikacja
2022-01-29 09:08
Szrot: Prezydent wnioskuje o powołanie Glapińskiego na drugą kadencję w roli prezesa NBP
Szrot: Prezydent wnioskuje o powołanie Glapińskiego na drugą kadencję w roli prezesa NBP
fot. Mateusz Włodarczyk / / FORUM

Prezydent Andrzej Duda wnioskuje o powołanie Adama Glapińskiego na drugą kadencję w roli prezesa NBP - poinformował PAP Biznes szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot.

"Prezydent Andrzej Duda zgłosił kandydaturę Adama Glapińskiego na drugą kadencję w roli prezesa NBP. Wniosek w tej sprawie trafił do marszałek Sejmu. Prezydent przede wszystkim dobrze ocenia działania prezesa Glapińskiego, które zmierzały do ograniczenia gospodarczych efektów epidemii" - powiedział PAP Biznes Szrot.

Obecna kadencja Glapińskiego w roli prezesa NBP upływa 21 czerwca 2022 r.

Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński dobrze się sprawdził na stanowisku przez swoją pierwsza kadencję; dobrze działał - mówił prezydent pod koniec grudnia.

Przyznał, że "w bardzo trudnym momencie" miał "właściwie" codzienny kontakt z Glapińskim, "w czasie, kiedy była ogromna obawa tego, że może dojść do paniki bankowej". "I pan prezes w bardzo spokojny sposób wtedy działał, co muszę powiedzieć, że zrobiło na mnie rzeczywiście duże wrażenie" - wskazał prezydent.

Prezydent został zapytany także o to, czy szef NBP nie za późno zareagował, jeśli chodzi o podwyżkę stóp procentowych i zablokowanie inflacji.

"Tak się mówiło w mediach i tak też twierdzili niektórzy przedstawiciele opozycji. Ale dzisiaj wielu ekspertów właśnie twierdzi zupełnie inaczej, że we właściwy sposób zareagował. I że wcale ta reakcja nie była reakcją spóźnioną" - podkreślił prezydent.

Prezes NBP jest powoływany i odwoływany przez Sejm na wniosek prezydenta RP. Kadencja prezesa NBP wynosi 6 lat. Ta sama osoba nie może być prezesem NBP dłużej niż przez dwie kolejne kadencje.

Rafał Tuszyński (PAP Biznes)

tus/ pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (109)

dodaj komentarz
friedens
Nikt nigdzie, nawet w dyktaturach, nie nagradza osób bez przerwy się mylących, podających dziwaczne, zawsze niespawdzajace się prognozy, opowiadających ewidentne głupstwa, publikujących dziwne posty na tweeterze, niezbornie wysławiających się i będących gwarancja kolejnych katastrof i totalnych klap.
nasch_tschalnik
„O nierządne królestwo i zginienia bliskie, gdzie ani prawa ważą, ani sprawiedliwość
ma miejsce, ale wszystko złotem kupić trzeba!.
J. Kochanowski, 'Odprawa posłów greckich', 1576 rok
men24a
Dokonania Glapińskiego :

Pytam się o dokonania a nie że wszędzie jest tak samo a u nas najwięcej.
demeryt_69
Szrot - ciekawe czy to prawdziwe nazwisko :)

PS. Czy ktoś wie ilu ludzi jest zatrudnionych w Pałacu?

nasch_tschalnik
Kilkanaście tysięcy?
demeryt_69 odpowiada nasch_tschalnik
Poważnie? Niesamowite :)fakt2
Wspaniale. Można przypuszczać, że będziemy mieli deflację, a w szczególności INFLACJĘ może nawet trzycyfrową. Minister Finansów będzie zadowolony z wielkich wpływów bezwartościowego papieru do budżetu państwa.
demeryt_69
Będziemy mieli deflację, a w szczególności inflację? Dość kuriozalne 'teza' :)

fakt2 odpowiada demeryt_69
Jak pamiętam tezę, że grozi nam deflacja głosił specjalista od ekonomi politycznej socjalizmu, a dopadła nas inflacja. Dotykowo chwalił się, że w NBP ma wspaniały zespół analityków. Można domniemywać, że składający się z samych przysłowiowych blondynek (nie obrażając kobiet o tym kolorze włosów).
looxoos
Jarosław zdecydował się, że Andrzej nominuje ...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki