Szeregi galanterii Samsunga zasili smartwatch Gear S3

Wygląd imitujący tradycyjny zegarek zestawiony z nowoczesną technologią mobilną, płatnościami, łącznością LTE czy systemem GPS. Gear S3 to kontynuacja naszej linii produktów z branży technologii ubieralnych – informuje Samsung.

Szeregi galanterii Samsunga zasili smartwatch Gear S3
Szeregi galanterii Samsunga zasili smartwatch Gear S3 (Samsung)

Swoje najnowsze urządzenie Gear S3, Samsung zaprezentował na dorocznych targach IFA 2016. Najnowszy model smartwatcha dostępny będzie w dwóch wersjach - Classic i Frontier. Pierwszy wariant opiera się na klasycznej technologii Bluetooth, natomiast druga wersja wykorzystuje łączność LTE, poprzez którą można chociażby wykonywać połączenia. Jak już pisaliśmy, sprzedaż klasycznych szwajcarskich zegarów drastycznie spada na rzecz coraz szerszego wachlarza nowoczesnych rozwiązań, oferowanych przez firmy takiej jak Apple czy właśnie Samsung. Urządzenie ma również wbudowany głośnik, baterię, która umożliwia korzystanie z zegarka przez średnio 4 dni, funkcję SOS oraz system płatności SamsungPay.

Smartwatche posiadają urozmaicone funkcje przyciągające rzesze fanów, teraz poprawie ulega również ich design. Smartwatch Samsunga jest zauważalnie większy od swoich poprzedników. Jego średnica mierzy 46 mm. Spółka poinformowała w komunikacie, że inspiracją dla wyglądu Gear S3 była elegancja dostępnych na rynku tradycyjnych zegarków. Koreański producent spędził wiele czasu nad projektem swojego najnowszego gadżetu. W celu upodobnienia Gear S3 do zegarków tradycyjnych Samsung zatrudnił szwajcarskiego zegarmistrza Yvan Arpa i projektanta Arik Levy. Razem stworzyli design imitujący szwajcarskie klasyki.

Ekran Gear S3 posiada ochronę w postaci szkła Corning Gorilla SR+. Inteligentny zegarek, jak jego poprzednie wersje wyposażony jest w pierścień obrotowy ułatwiający sterowanie smartwatchem. Posiadacz zegarka może za jego pomocą odebrać i odrzucić rozmowę lub wyciszyć alarm. Pisanie i rysowanie na ekranie zegarka ma automatycznie skutkować zamianą stworzonych znaków w tekst.

Na nowym modelu zostały również przeprowadzone testy na wytrzymałość wobec temperatury. Na targach Samsung postanowił przekonać potencjalnych nabywców o odporności smartwatcha. Umieścił swój inteligentny zegarek na kilka godzin pod lampą generującą ciepło. Wysokość temperatury, w której znajdował się smartwatch sięgała ponad 120 stopni. Samsung twierdzi, że gadżet działa też w ujemnych temperaturach i jest wodoodporny. Oprócz tego posiada funkcję regulacji jasności tarczy.

Angelika Lech

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.