Szałamacha: Nie będzie obniżek stawek VAT w 2017 r.

W 2017 r. stawki VAT pozostaną na obecnym poziomie - powiedział minister finansów Paweł Szałamacha.

Paweł Szałamacha: Nie będzie obniżek stawek VAT w 2017 r.
Paweł Szałamacha: Nie będzie obniżek stawek VAT w 2017 r. (fot. Krystian Maj / FORUM)

"Raczej w przyszłym roku nie będzie powrotu do niższych stawek. Nie zarekomenduję takiego rozwiązania" - powiedział minister w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej".

"Najpierw musimy odbudować dochody podatkowe. Przez kilka miesięcy nie da się tego zrobić. Nie da się odwrócić procesów, które trwały 8 lat" - dodał.

Szałamacha powiedział, że jest zwolennikiem progresywnej formy podatku handlowego, a z podatku wyłączona będzie sprzedaż internetowa.

"Jestem zwolennikiem takiej formy, bo bierze ona pod uwagę zdolność płatniczą poszczególnych podatników" - odpowiedział pytany, czy będzie to podatek progresywny.

Szałamacha zapowiedział, że nowy projekt zostanie przedstawiony w kwietniu i będzie on zbliżony do zaprezentowanego wcześniej.

"Z podatku wyłączymy sprzedaż przez internet. Do rozstrzygnięcia zostają formy działalności, które będą opodatkowane i poziom stawek - zarówno narastających wraz z wielkością obrotu, jak i specjalnej stawki weekendowej" - powiedział.

(PAP)

map/ morb/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~p23

Szalamacha to taka bardzo piękna twarz.

! Odpowiedz
1 13 ~WP

A więc za 4 lata będzie nowa władza. Frankowiczów sprawy przeciągają. Podatki nie maleją. 500+ miało być od pierwszego dziecka, itd. SLD było, PO-PSL było, PIS kontynuuje praktyki dojenia. Kto następny do " rządzenia"?

! Odpowiedz
0 1 ~wpp

frankowicze nigdy nic nie dostaną

! Odpowiedz
1 24 ~KrzysztofK

Zastanawiam się jak Pan Szałamacha mógł być kiedyś w Centrum im. Adama Smitha. Czy mają tam ukrytą komórkę socjalistów? Może prof. Gwiazdowski lub Sadowski wytłumaczą się za kolegę.

! Odpowiedz
5 3 ~Antek

Powinni wprowadzic bardzo niski podatek od posiadanego majatku a obnizyc podatki dochodowe. W ten sposob pobudzonoby motywacje do pracy i zarabiania I jesli podatek majatkowy nie bylby za wysoki rowniez do oszczedzania.

! Odpowiedz
0 3 ~p23

I podatki od ilości par posiadanego obuwia.

! Odpowiedz
0 9 ~wsad

nie bedzie obnizania podatkow to skonczy sie glosowanie na pisowcow, proste :P

! Odpowiedz
0 0 ~łotsaaaaaap

toruńskie zagłosuje

! Odpowiedz
2 16 ~krasnal

Nie jestem ministrem finansów czy analitykiem , albo jakimś ekspertem ...;-))) !!! Za to ręczę ,że za cztery lata okaże się ,że podatki trzeba podwyższać, bo katastrofalnie rośnie zadłużenie budżetu państwa...

! Odpowiedz
3 19 ~jj

Minister powiedz, że trzeba będzie podwyższyć VAT bo na po pincet zabraknie.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.