REKLAMA

Szałamacha: Nie będzie obniżek stawek VAT w 2017 r.

2016-04-08 06:34
publikacja
2016-04-08 06:34
fot. Krystian Maj / FORUM

W 2017 r. stawki VAT pozostaną na obecnym poziomie - powiedział minister finansów Paweł Szałamacha.

Paweł Szałamacha: Nie będzie obniżek stawek VAT w 2017 r. / fot. Krystian Maj / FORUM

"Raczej w przyszłym roku nie będzie powrotu do niższych stawek. Nie zarekomenduję takiego rozwiązania" - powiedział minister w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej".

"Najpierw musimy odbudować dochody podatkowe. Przez kilka miesięcy nie da się tego zrobić. Nie da się odwrócić procesów, które trwały 8 lat" - dodał.

Szałamacha powiedział, że jest zwolennikiem progresywnej formy podatku handlowego, a z podatku wyłączona będzie sprzedaż internetowa.

"Jestem zwolennikiem takiej formy, bo bierze ona pod uwagę zdolność płatniczą poszczególnych podatników" - odpowiedział pytany, czy będzie to podatek progresywny.

Szałamacha zapowiedział, że nowy projekt zostanie przedstawiony w kwietniu i będzie on zbliżony do zaprezentowanego wcześniej.

"Z podatku wyłączymy sprzedaż przez internet. Do rozstrzygnięcia zostają formy działalności, które będą opodatkowane i poziom stawek - zarówno narastających wraz z wielkością obrotu, jak i specjalnej stawki weekendowej" - powiedział.

(PAP)

map/ morb/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (55)

dodaj komentarz
~p23
Szalamacha to taka bardzo piękna twarz.
~WP
A więc za 4 lata będzie nowa władza. Frankowiczów sprawy przeciągają. Podatki nie maleją. 500+ miało być od pierwszego dziecka, itd. SLD było, PO-PSL było, PIS kontynuuje praktyki dojenia. Kto następny do " rządzenia"?
~wpp
frankowicze nigdy nic nie dostaną
~KrzysztofK
Zastanawiam się jak Pan Szałamacha mógł być kiedyś w Centrum im. Adama Smitha. Czy mają tam ukrytą komórkę socjalistów? Może prof. Gwiazdowski lub Sadowski wytłumaczą się za kolegę.
~Antek
Powinni wprowadzic bardzo niski podatek od posiadanego majatku a obnizyc podatki dochodowe. W ten sposob pobudzonoby motywacje do pracy i zarabiania I jesli podatek majatkowy nie bylby za wysoki rowniez do oszczedzania.

~p23
I podatki od ilości par posiadanego obuwia.
~wsad
nie bedzie obnizania podatkow to skonczy sie glosowanie na pisowcow, proste :P
~łotsaaaaaap
toruńskie zagłosuje
~krasnal
Nie jestem ministrem finansów czy analitykiem , albo jakimś ekspertem ...;-))) !!! Za to ręczę ,że za cztery lata okaże się ,że podatki trzeba podwyższać, bo katastrofalnie rośnie zadłużenie budżetu państwa...
~jj
Minister powiedz, że trzeba będzie podwyższyć VAT bo na po pincet zabraknie.

Powiązane: Zmiany w VAT

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki