Sylwester w Zakopanem. Disco polo obudzi niedźwiedzia

Czy Sławomir i Zenek Martyniuk zaśpiewają na sylwestrze u wrót Tatr? Na ten temat dyskutują resorty środowiska i sportu – donosi czwartkowa "Gazeta Wyborcza”. Wszystko dlatego, że TVP chce zorganizować imprezę na Wielkiej Krokwi tuż przy granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

(fot. Manuel Bruque / EFE)

Gazeta podaje, że dyrekcji TPN trudno byłoby zaaprobować tak hałaśliwą imprezę w sąsiedztwie terenu podlegającego ochronie. W parku obowiązuje cisza. "GW" informuje, że Park wysłał pismo do Ministerstwa Środowiska informujące o tych obawach. "Resort milczy" – informuje gazeta.

Gazeta twierdzi, że organizatorzy zastanawiają się nad przeniesieniem zabawy z centrum Zakopanego w rejon granicy TPN, by przyciągnąć więcej widzów. "To nie jest dobra wiadomość dla zwierząt" – zauważa "GW".

Gazeta przyznaje, że prawdą jest, iż na Wielkiej Krokwi zimą odbywają się zawody w skokach narciarskich i organizowano tam imprezy WOŚP. Jednak – jak zaznacza - wielogodzinny hałas, który z koncertu TVP niósłby się po sporej części Tatr, byłby o wiele większy.

Wyborcza podaje, że niezadowoleni z takiej imprezy sylwestrowej są też działacze narciarscy przygotowujący Wielką Krokiew do styczniowego Pucharu Świata, którzy proszą o interwencję Ministerstwo Sportu. Sama Telewizja Polska, jak podaje "GW", przekazuje, że w sprawie sylwestra nic nie zostało jeszcze przesądzone.(PAP)

ktl/ mark/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
16 22 eagleeye

Widzę że GWarta robi jak zwykle "burze w szklance wody" jakby od tego miała się demokracja w Rzeczypospolitej Polskiej upaść.

Wszak Prezydenci Miast z nadania POKOmuny leją w swych zarządzanych miastach "beton" na maksa i bez opamiętania i tu jakoś GWarta nie widzi problemu że zaburza się ekosystem.

Kurdę chyba nie usnę dziś z tego powodu :-)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
27 15 karbinadel

Przez lata telewizyjny Sylwester był we Wrocławiu, ale TVPiS zerwała kontrakt z miastem, bo to gniazdo opozycji

! Odpowiedz
13 20 pakamera

i bardzo dobrze,że zerwał

! Odpowiedz
1 1 karbinadel odpowiada pakamera

Dlaczego dobrze? Przeniesienie takiej imprezy z dużego miasta na zadupie jest typowym przykładem prymatu ideologii nad ekonomią

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne