Sygnity, TIA Technology oraz Grupa Affecto ze wspólną ofertą dla sektora ubezpieczeniowego

2012-03-19 12:20
publikacja
2012-03-19 12:20

Sygnity wspólnie z TIA Technology A/S oraz Affecto PLC podpisały porozumienie, w ramach którego będą wspólnie oferować rozwiązania informatyczne dla polskiego sektora ubezpieczeniowego. Kompleksowa oferta w zakresie głównych systemów produktowych wynikająca z połączenia kompetencji trzech firm będzie skierowana zarówno do mniejszych, jak i największych na rynku firm ubezpieczeniowych.


W ramach nawiązanej współpracy Sygnity wnosi swoją znajomość biznesu ubezpieczeniowego w Polsce oraz doświadczenie w realizacji dużych wdrożeń międzynarodowych rozwiązań informatycznych na polskim rynku finansowym. Grupa Affecto zapewnia know-how oraz doświadczenie około 100 specjalistów zatrudnionych w funkcjonującym w grupie centrum kompetencyjnym TIA zdobyte w kilkunastu wdrożeniach systemu TIA na rynku międzynarodowym. TIA Technology A/S jest liderem na europejskim rynku dostawców systemów produktowych dla rynku ubezpieczeń. System TIA Solution wdrożony jest w ponad 50 firmach ubezpieczeniowych na całym świecie.

„W ramach nawiązanej współpracy oferujemy kompleksowe rozwiązanie zarówno dla mniejszych, jak i bardzo dużych firm ubezpieczeniowych - w najbliższych miesiącach zamierzamy uczestniczyć w największych przetargach w branży ubezpieczeniowej. Dzięki połączeniu sił proponujemy rozwiązanie, które będzie skutecznie konkurować z każdą inną ofertą na rynku. Dotyczy to zarówno kosztu i czasu wdrożenia, jak i wydajności i funkcjonalności rozwiązania. Jesteśmy przekonani, że ten obszar działalności przyniesie nam przychody rzędu kilkudziesięciu milionów złotych w ciągu następnych dwóch lat.” - mówi Arkadiusz Lew-Kiedrowski, Wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych w Sygnity, odpowiedzialny także za pion bankowo-finansowy. „Zakładamy, że wspólna nasza oferta pomoże ograniczyć wygórowane koszty informatyzacji ponoszone przez sektor ubezpieczeniowy. Z mojego doświadczenia z wielu lat pracy w konsultingu dla sektora ubezpieczeń oraz prezesa firmy ubezpieczeniowej wynika, że zwłaszcza duże firmy ubezpieczeniowe miały bardzo ograniczoną liczbę dużych partnerów IT do wyboru, co ewidentnie zwiększało koszty.” – dodaje Arkadiusz Lew-Kiedrowski.

„Jesteśmy przekonani, że nasze wieloletnie doświadczenie zdobyte na rynkach światowych potwierdzone najwyższym statusem partnerskim TIA Premium Solution Partner, w połączeniu z kompetencjami Sygnity i rozwiązaniem TIA tworzą doskonałą ofertę, która zostanie doceniona przez kolejne polskie firmy ubezpieczeniowe.” – mówi Christian Pedersen, Sales Director, Insurance Solution z Grupy Affecto.

„Z uwagą obserwujemy polski rynek ubezpieczeń i dostrzegamy jego potencjał. Nasza dotychczasowa kilkuletnia obecność na rynku polskim wynikająca ze współpracy z czterema ubezpieczycielami oraz perspektywy kolejnych wdrożeń utwierdzają nas w przekonaniu, że warto umacniać pozycję TIA w Polsce. Dzięki strategicznej współpracy Sygnity i Affecto, naszych dwóch silnych partnerów w Polsce, wierzę, że ułatwimy kolejnym ubezpieczycielom podjęcie decyzji o wyborze TIA Solution, a obecni klienci otrzymają dodatkowe wsparcie lokalne.” - mówi Christoffer Spangenberg, Chief Commercial Officer, TIA Technology A/S.

Pierwszym przedsięwzięciem realizowanym w ramach tej współpracy jest podpisana umowa z towarzystwem TU INTER Polska S.A. oraz TU INTER-ŻYCIE Polska S.A., w ramach której Sygnity i Affecto wdrożą system TIA do obsługi produktów majątkowych i życiowych, zapewniając dostawę i instalację infrastruktury, licencję TIA oraz przeprowadzą wdrożenie systemu. Start projektu, który potrwa około roku, zaplanowany jest na kwiecień b.r./ Sygnity S.A.
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki