REKLAMA

Suski ws. ustawy 447: Prawo USA nie obowiązuje w Polsce

2018-01-16 10:31
publikacja
2018-01-16 10:31

Ustawy, nawet naszego największego sojusznika, nie obowiązują w Polsce - podkreślił we wtorek szef gabinetu premiera Marek Suski, pytany o przyjęcie przez Senat USA ustawy 447, która ma ułatwić odzyskiwanie majątków żydowskich utraconych w trakcie II wojny światowej.

/ fot. Adam Chelstowski / FORUM

Według mediów, ustawa 447 (Justice for Uncompensated Survivors Today) daje Departamentowi Stanu USA prawo do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holocaustu i do wspierania kanałami dyplomatycznymi w odzyskaniu żydowskich majątków, które nie mają spadkobierców.

"Póki co ustawy, nawet naszego największego sojusznika, nie obowiązują w Polsce" - powiedział Suski w Polskim Radiu 24, pytany o tę sprawę. Jego zdaniem w Stanach Zjednoczonych podważana jest zgodność ustawy 447 z amerykańską Konstytucją.

Suski podkreślił też, że Polska ma bardzo dobre stosunki ze Stanami Zjednoczonymi. Dodał, że w oficjalnych rozmowach z wysokimi przedstawicielami amerykańskiej administracji, temat poruszany w ustawie 447 nigdy nie był podejmowany. "Rozmawiamy o współpracy w ramach NATO, w ramach rozwijania współpracy gospodarczej" - podkreślił.

"Jeśli są jakieś skutki wojny, to należałoby się zgłaszać do agresora, a nie do ofiary" - powiedział szef gabinetu premiera.

autor: Maciej Zubel

zub/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
slawko9999
Brawo.
Chronic Panstwo przed zydami. Juz po wojnie dostali pieniadze za poniesione straty od Polskiego Rzadu.
Niech sie zwroca do Niemcow po odszkodowania
trollmaster
Eskimosi, jak widać, kierują się solidarnością plemienną, nie integrują się i nie poczuwają się do żadnej wspólnoty z krajami, w których mieszkają. Jak przystało na koczowniczy, dość prymitywny lud.

Poza tym, przed WW2 Eskimosi byli obywatelami Polski, a nie Eskizraela.
ajwaj
Rosjanie mówia, ze ich sojusznik w ponad 1000 lat to tylko naród, armia i flota..
Sojuszników nie ma na zawsze i nigdy nie bylo, tym bardziej USA nigdy nie miala :)

Powiązane: II wojna światowa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki