REKLAMA

Suski: Nie będzie ustawowego zakazu uboju rytualnego

2021-02-15 12:15
publikacja
2021-02-15 12:15
Suski: Nie będzie ustawowego zakazu uboju rytualnego
Suski: Nie będzie ustawowego zakazu uboju rytualnego
fot. Piotr Malecki / / FORUM

Nie będzie ustawowego zakazu uboju rytualnego, nowa wersja tzw. piątki dla zwierząt nie będzie zawierała tego zakazu - przekazał w poniedziałek wiceszef klubu PiS Marek Suski. Zaproponowane zostaną finansowe zachęty dla tych hodowców, którzy zrezygnują z tej formy uboju.

Suski, który prezentował w ubiegłym roku w Sejmie projekt PiS nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, został zapytany w Radiu Plus, czy PiS wycofuje się z tzw. piątki dla zwierząt oraz czy zamierza zachęcać hodowców do rezygnacji z uboju rytualnego zwierząt, a takie rozwiązanie jest przewidziane w konsultowanym właśnie projekcie Planu Strategicznego Wspólnej Polityki Rolnej po 2022 roku.

"Chodzi o zachęty. Jeżeli to budziło takie kontrowersje, to nie zakazujemy, a jednocześnie zachęcamy. Czyli nie jest to rezygnacja z +piątki dla zwierząt+, tylko jest to inna forma, dużo łatwiejsza do zaakceptowania, bo nikomu niczego nie zamykamy, nie likwidujemy, a jednocześnie tych, którzy będą chcieli przejść na tę dobrą stronę zachęcamy, będą oni promowani i wspierani" - powiedział Suski.

Pytany, czy zatem PiS wycofuje się z tzw. piątki dla zwierząt "na poziomie ustawowym", odparł, że nie. "Tylko ten jeden z zapisów, który był taki kontrowersyjny, budził sprzeciw, jest zmieniony - nie na zasadzie zakazu, tylko na zasadzie zachęty do rezygnacji (z uboju rytualnego - PAP)".

Dopytywany, "czy nie będzie ustawowego zakazu uboju rytualnego", wiceszef klubu PiS potwierdził. "W tych rozwiązaniach nie ma takiego zakazu. A +piątka dla zwierząt+ została wycofana, być może wróci w poprawionej wersji bez tego zakazu, tak kontrowersyjnego" - powiedział Suski. Jak dodał, "jest propozycja pewnego rodzaju zadbania o dobrostan zwierząt jednocześnie nie nie narażając ludzi, którzy nie chcą skorzystać z tych rozwiązań, na jakieś restrykcje państwowe".

18 września ub. roku, po burzliwych obradach, Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie zwierząt, czyli tzw. piątkę dla zwierząt zaproponowaną przez PiS. Senat wprowadził do niej szereg poprawek, w tym wykreślającą ograniczenia dotyczące uboju rytualnego drobiu, a także przewidującą, że hodowla zwierząt na futra może być prowadzona do 1 lipca 2023 roku, a ubój rytualny do 31 grudnia 2025 roku. Sejm nie rozpatrzył dotąd poprawek Senatu. (PAP)

Autor: Mieczysław Rudy

rud/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (11)

dodaj komentarz
adamvoice
Żałosne nędzne pisowskie pachołki mahometańskich psychopatów. Jak to powiadają: Bóg pomaga danej władzy tak długo jak się na niej nie pozna. GetBack to też dzieło wasze. I jeszcze jedno, parafrazując Jarosława: Nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich imieniem Boga, zamordowaliście go [w sercach waszych nie chroniąc Żałosne nędzne pisowskie pachołki mahometańskich psychopatów. Jak to powiadają: Bóg pomaga danej władzy tak długo jak się na niej nie pozna. GetBack to też dzieło wasze. I jeszcze jedno, parafrazując Jarosława: Nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich imieniem Boga, zamordowaliście go [w sercach waszych nie chroniąc od śmierci w katordze tych biednych krów, sprzedaliście siebie i dusze wasze za srebniki, won!]
lelo1949
Zaczynają coś a nie kończą......niech zrobią porządek z PGG i energetyką...trzeba być konsekwentnym do końca ....czego i kogo się boją?
killgore
Pokazali jacy są niezłomni. W sprawie podatku od reklam też pokażą:)))))
anty12
I PiSy znowy klekaja przed obcymi. Jacy oni sa zalosni. Mam nadzieje ze chlopi potraktuja was jak potraktowali czalczesku.
marxs
hehe 100 %racji klękają przed obcymi i robią im za kilka ojro łaskę a potem w TVPis wrzeszczą że ojro to papierowy nic nie warty śmieć i tylko złotówka przedmiot pożądania tubylców z Ugandy i Burkina-Faso
jpelerj
Kasa, misiu, kasa. Reszta jest milczeniem. A tak wojowali z islamistami LOL
marxs
PISty mordę darły jak tusk chciał tylko 7 tys. przyjąć obecnie PISty przyjęły 2 mln ukrainców którzy rozPISdzielili rynek pracy i płacy totalnie a i kasa od islamistów za holocaust bezbronnych zwierzątek im nie wadzi podobnie jak rabunkowe wycinanie Puszczy Karpackiej po tych PISich nierządach przez kilkadziesiąt lat PISty mordę darły jak tusk chciał tylko 7 tys. przyjąć obecnie PISty przyjęły 2 mln ukrainców którzy rozPISdzielili rynek pracy i płacy totalnie a i kasa od islamistów za holocaust bezbronnych zwierzątek im nie wadzi podobnie jak rabunkowe wycinanie Puszczy Karpackiej po tych PISich nierządach przez kilkadziesiąt lat się nie podniesiemy
znawca_wszystkiego
Trzeba być chorym popaprańcem, żeby w taki sposób mordować zwierzęta. Gdzie są obrońcy zwierząt? Dostali swoją działkę za milczenie?
marxs
dałem Ci plusika ale wytłumaczę obrońcy zwierząt są bezradni wobec PISowskich kryminalistów i ich policyjno-narodowo-socjalistycznego kraiku jakby protestowali to od razu pojawia się PISowska polityczna policja lejąca metalowymi pałkami po głowach i łamiąca ręce a potem do akcji wkracza PISowski Sanepid z karami po dałem Ci plusika ale wytłumaczę obrońcy zwierząt są bezradni wobec PISowskich kryminalistów i ich policyjno-narodowo-socjalistycznego kraiku jakby protestowali to od razu pojawia się PISowska polityczna policja lejąca metalowymi pałkami po głowach i łamiąca ręce a potem do akcji wkracza PISowski Sanepid z karami po 30 tys. zł natychmiast egzekwowanych przez komornika
prs
Skandal..

Czy Polacy katolicy maja jeszcze cos do powiedzenia w swoim kraju czy mniejszosci rzadza?..

Halal dla paru, malo waznych odmiencow religijnych..

Szok..

Powiązane: Rolnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki