REKLAMA

Sukces pierwszego Forum Rynków Alternatywnych

2013-03-26 12:50
publikacja
2013-03-26 12:50

23 marca 2013 r. w hotelu Sheraton w Warszawie odbyło się pierwsze Forum Rynków Alternatywnych. Zorganizowanemu przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych spotkaniu przyświecało hasło „Inwestycje inne niż giełda”.

Podczas konferencji o tym jak kupić tani hektar i sprzedać drogi metr opowiedział Kuba Karliński, natomiast z zagadnieniami inwestowania w sztukę i budowania własnej kolekcji zapoznała uczestników Karolina Nowak, oboje z Wealth Solutions. Ogromne zainteresowanie wzbudził Marcin Piwecki, prezes zarządu Wine Advisors, który w swoim wykładzie starał się odpowiedzieć na pytanie czy rynek wina jest atrakcyjną alternatywą dla inwestorów. O tym jak zbudować optymalny portfel inwestycyjny złożony z funduszy tradycyjnych i alternatywnych mówiła Aleksandra Czartoryska, dyrektor regionalny Superfund TFI SA.

Wiele pytań zrodziło wystąpienie dr Łukasza Gębskiego ze Szkoły Głównej Handlowej – Inwestycje w nieruchomości, tutaj daytrading trwa 10 lat. Filip Fertner, członek zarządu Inwestycje Alternatywne Profit S.A. opowiedział o złocie jako stałej wartości w kulturze i ekonomii, Krzysztof Maruszewski, prezes zarządu Stilnovisti Investments S.A. odpowiedział na pytanie dlaczego whisky i dzieła sztuki alternatywą dla rynków akcji a Adela Brabcova oraz Jiri Svestka, z zarządu Diamonds International Corporation wytłumaczyły jak inwestować w diamenty.

Największym powodzeniem cieszyła się rozmowa z Wojciechem Fibakiem, gościem specjalnym Forum Rynków Alternatywnych. Tematem przewodnim rozmowy była „Udana inwestycja w sztukę – pasja, przygoda, bezpieczeństwo”.

Uczestnicy mieli również okazję wzięcia udziału w dyskusji panelowej ze specjalistami z rynków alternatywnych – razem zastanawiali się nad perspektywami koniunktury na rynkach alternatywnych w 2013 r.

Konferencja zgromadziła pokaźną grupę niemal 150 uczestników, którzy szczelnie wypełnili sale wykładowe. Słuchacze nie ograniczali się jedynie do biernego udziału w forum. Zadawali mnóstwo pytań i chętnie dzielili się własnymi doświadczeniami.

Partnerami głównymi pierwszej edycji Forum Rynków Alternatywnych byli Wealth Solutions oraz Fabryka Złota. Do współpracy zaprosiliśmy również Wine Advisors, Superfund, GNW oraz Stilnovisti Investments. Głównym partnerem medialnym forum był TVN CNBC, do grona partnerów dołączyły również: Polska Agencja Prasowa, Bankier.pl, Dziennik Gazeta Prawna, GPW Media, interia.pl, Wyborcza.biz, Capital24tv, qBusiness, DebiutyNC.pl, eGospodarka.pl, Equity Magazine, Express Biznesu, Inwestycje.pl, LuxTrend, Polish Market, Portfel.pl, Profit Journal, Rynekzlota24.pl, Skarbiec Kancelaria Prawna, Stock One, Miesięcznik Kapitałowy, wnp.pl, FXCup.

Źródło:
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki