Studniówkowe szaleństwo... przesądów

2008-12-16 13:40
publikacja
2008-12-16 13:40
Za moment rozpocznie się studniówkowe szaleństwo, wraz z nim magia studniówkowych przesądów.

Już teraz warto je poznać, w końcu szczęściu należy pomóc!

Za moment Studniówka. Mówi się, że jest to pierwszy ważny bal w życiu młodego człowieka. Okazuje się, że to nie lokal, ani nie muzyka, a przesądy związane z balem, spędzają maturzystom sen z powiek.

Parę lat temu kwestia studniówkowych przesądów była nieco prostsza – młode kobiety miały obowiązek założenia czerwonych majteczek, młodzi mężczyźni z kolei pamiętali o doborze odpowiedniego krawata. Teraz sprawa stała się nieco bardziej skomplikowana.

Czerwone figi już nie wystarczają, choć nadal chętnie są kupowane przez dziewczyny. Poza tym coraz częściej można spotkać majteczki z wyhaftowanym napisem „studniówka”. Przesąd mówi, że figi zdjęte po balu maturalnym, winny być założone w… dniu matury. Co do Pań, które jednak bardziej zwracają uwagę na walory estetyczne spieszę poinformować, iż od niedawna przywędrował do nas z zachodu szał na… czerwone podwiązki! I choć święci ona trumfy, nadal nie ma zgodności co do wyboru nogi, na którą należy ją włożyć. Niektórzy twierdzą, że powinna być to lewa noga, czyli ta od serca.

Okazuje się, że szaleństwo przesądów objęło także swoimi mackami panów. Krawaty zostały rzucone w kąt na rzecz… czerwonych męskich stringów! Przestrzegam także panów przed pilnowaniem jak oka w głowie swojego studniówkowego garnituru. Czemu? Przesąd mówi, że warunkiem dobrze zdanej matury jest pojawienie się na egzaminie maturalnym w tym samym garniturze, w którym… bawiliście się na studniówce.

Kolejny przesąd dotyczy butów. Pamiętaj, że w ciągu całej imprezy nie można zdjąć tych, w których się przyszło! Co zrobić, gdy nogi pieką od obcasów? O tym nie wspomina niestety żaden poradnik… Planujesz zmianę fryzury! Zapomnij i nie ścinaj włosów! Czemu? Albowiem we włosach tkwi nasza mądrość. Od kiedy zatem najlepiej zapuszczać już bujną czuprynę? Ci, co maturę mają już za sobą, twierdzą że od studniówki aż do matury.

Czy wiesz także, że na studniówce, a także na egzaminie maturalnym obowiązkowo należy coś pożyczyć? Niektórzy twierdzą, że najlepiej jeśli przedmiot ten zostanie pożyczony od osoby… roztropnej, albowiem wraz z pożyczoną rzeczą nabywamy jego cechy . Dlatego też bądź ostrożny przy pożyczaniu! Amulety? Jak najbardziej! Obowiązkowo słonik, z podniesioną trąbką rzecz jasna!

Zapytacie, czy wszystkie przesądy zapewnią Wam zdaną na maturze? Cóż, nauki nie zastąpi nic. Ale… szczęściu warto czasem pomóc.

Paulina Szczupaczyńska
Źródło:

Do pobrania

studniowka1jpg
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki