REKLAMA

Studenci i pracownicy naukowi chcą odwołania Czarnka. Grożą strajkiem

2020-11-18 06:54
publikacja
2020-11-18 06:54
Studenci i pracownicy naukowi chcą odwołania Czarnka. Grożą strajkiem
Studenci i pracownicy naukowi chcą odwołania Czarnka. Grożą strajkiem
/ Ministerstwo Edukacji i Nauki

Blisko 90 tys. studentów, pracowników naukowych i nauczycieli akademickich domaga się odwołania ze stanowiska ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka; złożyli petycję w Sejmie i grożą strajkiem - pisze w środę "Gazeta Wyborcza".

"Jeżeli nasze postulaty zostaną zignorowane, nie wykluczamy strajku, który zakłada również zajmowanie budynków" - mówi "GW" dr Joanna Puchalska (Uniwersytet Jagielloński) z obywatelskiej inicjatywy "STOP deMENtażowi edukacji".

Według jej przedstawicieli wypowiedzi ministra "naruszają godność dużej liczby mieszkańców Polski i zagrażają etosowi akademickiemu". Przygotowali w związku z tym petycję, pod którą - jak informuje "GW" - podpisało się dotąd 88 tys. osób. We wtorek została ona złożona w Sejmie. (PAP)

wni/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
grzegorzkubik
Ci studenci i pracownicy naukowi nie nadają się nawet do pracy w Amazonie. Nie trzeba brać ich głosu pod uwagę.
masekrut555
Całe życie spędzili na nauce propagandy, którą spisano w jakieś bełkoty książkowe, znaczy profesorowie, bo studenci to tylko jeb*** się na lewo i prawo jak zwierzęta.
jes
A ty się grzesiu sprawdziłeś w Amazonie? Raczej nie. Chwilę było spokoju ale wygląda, że cię zwolnili i znów trollujesz na forum.
jes odpowiada masekrut555
To, że nigdy nie udało się tobie być studentem nie oznacza, że musisz tak wszystko generalizować.
nanader1
Jaki etos? Liczą się wyniki. A brak międzynarodowych osiągnięć naukowych, niski poziom innowacji, i też inne fakty z życia codziennego: uczelnie, w trakcie epidemii, robiły wakacje studentom idącym na masowe protesty. Na pierwsze i drugie można zawsze wzruszyć ramionami i powiedzieć, że nie ma pieniędzy. Ale co z decyzją Jaki etos? Liczą się wyniki. A brak międzynarodowych osiągnięć naukowych, niski poziom innowacji, i też inne fakty z życia codziennego: uczelnie, w trakcie epidemii, robiły wakacje studentom idącym na masowe protesty. Na pierwsze i drugie można zawsze wzruszyć ramionami i powiedzieć, że nie ma pieniędzy. Ale co z decyzją o wspieraniu protestów? Jaki iloraz inteligencji i normy etyczne ma kadra, żeby ignorować życie i zdrowie ludzi? W czym właściwie pomaga to, że z de facto urzędnicy państwowi (bo każdy naukowiec na uczelni publicznej żyje z naszych danin) decydują w sposób sprzeczny z dobrostanem chlebodawców?
1a2b
Panie Ministrze niech Pan jak najszybciej zrobi porządek w tej lewackiej stajni jaką jest U.J. To jest uniwersytet z wielką historią i tradycjami a bezkarnie tam teraz grasują jakieś Hartmany i inna lewacka i postsowiecka gówniarzeria.
Na dowód zamieszczam ocenę pracy naukowo-dydaktycznej tego lewackiego, żydowskiego
Panie Ministrze niech Pan jak najszybciej zrobi porządek w tej lewackiej stajni jaką jest U.J. To jest uniwersytet z wielką historią i tradycjami a bezkarnie tam teraz grasują jakieś Hartmany i inna lewacka i postsowiecka gówniarzeria.
Na dowód zamieszczam ocenę pracy naukowo-dydaktycznej tego lewackiego, żydowskiego błazna hartmana zwanego na U.J. profesorem i jakby na pośmiewisko "etykiem":

https://www.uw.edu.pl/informacja-na-temat-dyskusji-senatu-dot-zatrudnienia-prof-jana-hartmana/?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=twitter&utm_source=socialnetwork&fbclid=IwAR2fvtR2CGtBLI0lw7vJAscbytHkDILPyJqfF7AvwJNrESYvC8KhkUjuTk4
marxs
porządek w tej lewackiej stajni? masz na myśli Kartofla ze swoją Sektą?
jarek393
A więc posiadanie odmiennych poglądów niż mają marksistowskie złogi na uczelniach i sekta z Czerskiej jest już "naruszaniem godności". Ciekawe. Jeśli niemiecki szantaż w RUE przejdzie, to pewnie za chwilę to samo będzie już "naruszeniem praworządności" i podstawą do "finansowego zagłodzenia A więc posiadanie odmiennych poglądów niż mają marksistowskie złogi na uczelniach i sekta z Czerskiej jest już "naruszaniem godności". Ciekawe. Jeśli niemiecki szantaż w RUE przejdzie, to pewnie za chwilę to samo będzie już "naruszeniem praworządności" i podstawą do "finansowego zagłodzenia Polski".
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki