REKLAMA

Streżyńska o roamingu: Operatorzy będą tracili

2017-06-02 11:40
publikacja
2017-06-02 11:40
Streżyńska o roamingu: Operatorzy będą tracili
Streżyńska o roamingu: Operatorzy będą tracili
/ Bankier.tv

Aż się prosi, żeby zachować się w sposób populistyczny i powiedzieć, że absolutnie żądamy, aby ceny w roamingu zostały obniżone zgodnie z żądaniami Komisji Europejskiej, ale wszyscy mnie znają, wiedzą, że jestem ostatnią osobą, która im odpuszcza, a pierwszą, która ich dociska, ale liczby są nieubłagane i są wiarygodne - mówi minister cyfryzacji Anna Streżyńska o zbliżającym się terminie zniesienia opłat roamingowych.

- Oni na tym będą tracili bardzo duże kwoty, ponieważ mamy jedne z najniższych cen w Europie. Mamy też powszechny dostęp do pakietów no limit, to powoduje, że nie da się tego rozwiązania zastosować wprost. Jesteśmy teraz w trudnej sytuacji, bo z jednej strony Orange, który jest globalną marką, może się spokojnie subsydiować z innych źródeł, inni nie mają tej możliwości.

W szczególności dwóch mniejszych operatorów. Z drugiej strony jest presja społeczna. Cały czas mniejszość Polaków przebywa w podróży i to jest mniejsza część ich życia, a większość Polaków chce mieć tanie usługi tu i teraz.

Pełne zastosowanie rozwiązania Komisji doprowadziłoby do tego, że my, którzy ciężko pracujemy w Polsce za biurkiem, finansowalibyśmy wszystkich tych, którzy są w różnych celach w podróży. Nie możemy do tego dopuścić, bo ciężko pracowaliśmy przez wiele lat, żebyśmy my mieli tanio, a nie tylko garść naszego społeczeństwa - mówiła minister cyfryzacji.

Anna Drozd

Źródło:
Tematy
Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Komentarze (81)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Reszkoś
Takie głupie gadanie i straszenie że jak zniosą opłaty za roaming to będzie drożej na rynku lokalnym. Bzdura i bełkot. Jak tak zrobią to się wszyscy przeniosą tam gdzie taniej czyli do orange gdzie usługi tanie i roaming też. Prawo rynku.
~Leon
Biznes telekomunikacyjny nie jest prosty ale warto przy tej okazji go opisać bo zwyczajnie możecie nie wiedzieć jak działa. Pani minister ma bardzo dużo racji. Niestety. Już wyjaśniam w czym rzecz. Jak masz telefon w Orange i jedziesz do Czech i tam używasz telefonu, to polski Orange musi zapłacić czeskiemu telekomowi opłatę za wykorzystanie Biznes telekomunikacyjny nie jest prosty ale warto przy tej okazji go opisać bo zwyczajnie możecie nie wiedzieć jak działa. Pani minister ma bardzo dużo racji. Niestety. Już wyjaśniam w czym rzecz. Jak masz telefon w Orange i jedziesz do Czech i tam używasz telefonu, to polski Orange musi zapłacić czeskiemu telekomowi opłatę za wykorzystanie infrastruktury telekomunikacyjnej to tzw. interconnect. Opłata zazwyczaj kalkulowana jest w oparciu rozliczenia sekundowe a w Polsce mamy tzw. taryfy bez limitu. W praktyce oznacza to że przy zastosowaniu zasady "roam like at home" polski Orange musiałby za Wasze połączenia zapłacić więcej niż mógłby od Was otrzymać w standardowym abonamencie unlimited za 30 zł. Największy czeski operator O2 sprzedaje taryfy bez limitu za ok 140 zł - i przy tym oferuje tylko 2,5 GB na transmisje danych. Czym finalnie to skutkuje? Klient polskiego Orange jeżdzący sporadycznie za granicę, np dwa tygodnie w roku nie stanowi bardzo dużego ryzyka biznesowego ale Cech, który chciałby zapłacić polskiemu telekomowi 30 zł i korzystać z telefonu w Czechach zgodnie z zasadą roam like at home już tak. Polski operator telekomunikacyjny poszedłby szybko z torbami ze względu na wysokie opłaty interconnect'owe. Chyba ze miałby silnego protektora. Sprawdźcie ceny na Słowacji, w Hiszpanii albo we Francji. Wszyscy płacą dużo więcej od nas. To pod duże europejskie telekomy była przygotowana dyrektywa. Chrońmy polski biznes.
~yan odpowiada ~Leon
A od kiedy ORANGE jest Polskie?
~luft odpowiada ~Leon
wszystkie telekomy we Polsce nie sa polskie
~Adam
T mobile też jest globalną marką, a nie poszedł w ślady Orange!
~Halina
Pani minister nie wie co mówi. Od czterech lat pracuję za granicą płacę słone rachunki za telefon,teraz kiedy mam możliwości płacić mniejsze rachunki pani minister chce mnie tego pozbawić.Pracuję za granicą tylko dlatego, że nie mogłam znaleźć pracy w Polsce. Zaczynam żałować tego, że głosowałam na PiS.
~Ja
Najmniej "stracą" Orange i tmobile bo mają praktycznie w całej europie swoje sieci. Gorzej z tymi lokalnymi_play, plus. Takie jest moje zdanie. Mają sieć w innych krajach, to już tu powinno być taniej jak dzwonisz w swojej sieci np.tmobile w Niemczech czy UK do tmobile w Polsce.
~Tmobile
Mamy tanie abonamenty? Bo tam płacą 25-40 euro? My też płacimy po 25-40-60-80 ale w swojej walucie. Niech tego nie przeliczaja na euro. Mamy pensje jakie mamy. Jak będzie pensja w Polsce Polsce na poziomie Europy to wtedy rozmawiajmy o cenach w euro. Teraz to wypada jak to mówią 1:1,tam 1500-1800euro pensja u nas1500-1800 pln. Czyli Mamy tanie abonamenty? Bo tam płacą 25-40 euro? My też płacimy po 25-40-60-80 ale w swojej walucie. Niech tego nie przeliczaja na euro. Mamy pensje jakie mamy. Jak będzie pensja w Polsce Polsce na poziomie Europy to wtedy rozmawiajmy o cenach w euro. Teraz to wypada jak to mówią 1:1,tam 1500-1800euro pensja u nas1500-1800 pln. Czyli płacimy mn. takie same koszta.
~Pit
Nie beda tracili. Z jednego bardzo prostego powodu. Polaka nie stac zeby wiecej niz raz w roku pojechać na wakacje.

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki