REKLAMA

Stilo Energy chce pozyskać 2,5 mln euro i w I kw. 2021 zadebiutować na NC

2020-12-04 08:26
publikacja
2020-12-04 08:26
fot. Borys Skrzyński / Puls Biznesu

Stilo Energy, podmiot działających na polskim rynku fotowoltaiki, opublikował memorandum informacyjne w związku z ofertą publiczną od 1 do 215.000 akcji serii L nowej emisji - podała spółka w komunikacie prasowym. Stilo Energy chce pozyskać maksymalnie 2,5 mln euro.

"Działamy na bardzo dynamicznie rozwijającym się rynku fotowoltaiki i naszym zamiarem jest zajęcie na nim stałej, wysokiej pozycji. Środki z oferty publicznej wesprą nas w tych dążeniach i umożliwią przyspieszenie rozwoju biznesu. Chcielibyśmy pozyskać równowartość maksymalnie 2,5 mln euro – oferowane będą wyłącznie nowe akcje. Planujemy przeprowadzić proces upublicznienia dwustopniowo: najpierw chcielibyśmy zadebiutować na NewConnect, co powinno nastąpić w pierwszym kwartale 2021, a docelowo przenieść notowania na rynek główny GPW" – powiedział cytowany w komunikacie prezes Stilo Energy, Piotr Siudak.

Cena emisyjna akcji serii L Stilo Energy zostanie ustalona 11 grudnia, po przeprowadzeniu procesu budowy księgi popytu. Zapisy na akcje dla inwestorów detalicznych odbywać się będą od 12 do 17 grudnia.

Przy założeniu objęcia wszystkich akcji w ramach oferty publicznej nowe akcje stanowić będą 11,2 proc. w kapitale zakładowym Stilo Energy.

Stilo Energy rozpoczęło działalność operacyjną w 2018 roku. Spółka montuje 500 mikroinstalacji miesięcznie na terenie całej Polski, łącznie zamontowała ponad 5.000 mikroinstalacji.

W 2019 roku spółka miała 50 mln zł przychodów. Na dzień 30 września 2020 Stilo Energy miało 113 mln zł przychodów (w ujęciu LTM) – co oznacza 3,2x wzrost r/r. EBITDA przekroczyła 4 mln zł (wg MSSF, które spółka zacznie stosować od 2021 roku).

"Rośniemy co najmniej dwukrotnie rok do roku i celujemy w utrzymanie tej dynamiki. Przy takim tempie rozwoju rynku, z jakim mamy do czynienia, dzięki przygotowaniu operacyjnemu organizacji oraz dźwigni operacyjnej oczekujemy dalszego bardzo dynamicznego wzrostu wyników finansowych Stilo w kolejnych latach" - zapowiada prezes. (PAP Biznes)

epo/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki