REKLAMA

Kosmiczny internet Elona Muska dostępny w Polsce. Znamy cenę usługi

2021-02-11 09:10
publikacja
2021-02-11 09:10
Kosmiczny internet Elona Muska dostępny w Polsce. Znamy cenę usługi
Kosmiczny internet Elona Muska dostępny w Polsce. Znamy cenę usługi
fot. rafapress / / Shutterstock

Internet z satelitów Starlink jest dostępny w Polsce. Usługa firmy Elona Muska kosztuje blisko 450 zł miesięcznie, natomiast jednorazowy koszt instalacji niezbędnego sprzętu do korzystania z połączenia wynosi ponad 2,5 tys. zł.

Satelity Starlink nad Polską już nie tylko przelatują. Internet firmy Elona Muska dostępny jest m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii oraz Polsce. SpaceX oferuje transfer na poziomie 50-150 Mb/s za 449 zł miesięcznie. Standardowa cena pakietu internetu na rynku waha się od 50 do 80 zł.

fot. / / starlink.com

Zamówienia można składać za pomocą strony internetowej starlink.com. Oferta jest limitowana – zainteresowane osoby powinny śpieszyć się z zamawianiem usługi. Na cenę internetu satelitarnego dostępnego w ofercie SpaceX składa się:

  • miesięczny abonament – 449 zł,
  • dostawa – 276 zł,
  • cena sprzętu – 2269 zł.

Łącznie jednorazowo klient musi zapłacić 2994 zł. Opłata za specjalistyczny sprzęt umożliwiający korzystanie z internetu satelitarnego Starlink jest kosztem ponoszonym przy zamawianiu, podobnie jak dostawa. Po zainstalowaniu sprzętu klient miesięcznie zapłaci 449 zł za usługę.

DF

Źródło:
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (34)

dodaj komentarz
lacer
Dla mnie nie ważne czy net ma 150gb/s czy 20 jeżeli ktoś by był w stanie zagwarantować mi internet z Pingiem w okolicach 15-25 jak mają Anglicy i Niemiaszki to dał bym te 450zł. Co z tego że Polska potrafi oferować 300gb/s jak ping jest w okolicach 70-100 no żal tyłek ściska. Przez 10 lat nic się nie zmieniło w moich okolicach gb/s Dla mnie nie ważne czy net ma 150gb/s czy 20 jeżeli ktoś by był w stanie zagwarantować mi internet z Pingiem w okolicach 15-25 jak mają Anglicy i Niemiaszki to dał bym te 450zł. Co z tego że Polska potrafi oferować 300gb/s jak ping jest w okolicach 70-100 no żal tyłek ściska. Przez 10 lat nic się nie zmieniło w moich okolicach gb/s wzrastają a ping jak był sraczkowaty tak jest.
.
batic
postaw serwer w Polsce to będziesz miał ping 15-25... fizyki nie oszukasz
lorelie
W zacofanym technologiczne i komunikacyjnie USA to 50-150 Mbit to mega super:) dla Europy czy Azji to żenada.
batic
chyba, że mieszkasz w Bieszczadach i jedyny dostępny internet to tnący się 3G
artureg
Brawo. Dobre rozwiązanie dla hoteli czy spółdzielni mieszkaniowych.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
rk_rk_rk
Taki internet na pewno jest interesująca opcja dla miejsc gdzie nie ma obecnie zasięgu (oceany, pustynie, góry itp.). Pytanie czy instalacja specjalistycznwgo sprzętu nie pogrąży tego internetu?
dziki_losos
Nie pogrąży, bo w tym wypadku jest to bardzo proste. Ustawiasz w miejscu, gdzie dobrze widać niebo (na dachu, ale może być też np. przed domem, jak nie masz wysokich drzew), podłączasz do prądu, talerz sam się orientuje w odpowiednią stronę. Koszty kosztami, ale nierzadko Orange (dawne TPSA) każe sobie płacić więcej za położenie kabla.
danielkolan odpowiada dziki_losos
i plac za prad : ) projekt porazka
ameba1
No to wyznaczyli górny pułap. Teraz może być już tylko taniej :) Polska też ma w tym swój udział, trzymaliśmy mocno kciuki ;)

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki