Stacje paliw odbierają klientów kawiarniom

Rosnąca liczba miejsc serwujących latte i espresso napędza biznes kawiarniany. Boom byłby jeszcze większy, gdyby nie wysokie ceny małej czarnej.

Stacje paliw odbierają klientów kawiarniom
Stacje paliw odbierają klientów kawiarniom (materiały dla mediów)

Już niemal 30 proc. Polaków pije kawę poza domem kilka razy w tygodniu - wynika z raportu Cafe Monitor 2016 firmy ARC Rynek i Opinia. Zmianie przyzwyczajeń miłośników małej czarnej sprzyja rosnąca liczba punktów - pisze "Rzeczpospolita".

"Oferta kawowa pojawia się w miejscach, gdzie jej do tej pory nie było: w piekarnio-ciastkarniach czy kioskach z prasą. Bardzo wysoki odsetek badanych pije kawę na stacjach benzynowych" - komentuje Katarzyna Knothe z ARC Rynek i Opinia.

Stacje paliw wskazało aż 66 proc. osób zapytanych o to, gdzie piło kawę w ciągu ostatnich 30 dni. Z 80 proc. wskazań wyprzedziła je tylko kawa wypita w domu lub u znajomych. (...) Dopiero na szóstym miejscu (51 proc. wskazań) znalazły się kawiarnie sieciowe. (PAP)

pd/ mmi/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 2 ~a_MOSIEKnaTO

A to dlatego moi państwo bo w kawiarniach są POdsłuchy a na stacjach rzadziej i tak dla POzoru żeby nie było że Schetyna jada ośmiorniczki dlatego stacja

! Odpowiedz
0 3 ~do_mośka

Dawno nie widziałem tak durnego komentarza. Już chyba nawet sam Jarosław byłby zażenowany gdyby to przeczytał

! Odpowiedz
0 1 ~Zając1

Zamiast kawy benzynę popijają?

! Odpowiedz
0 5 ~Max

We Włoszech cena przyzwoitego espresso zaczyna się do 1EUR, a w wielu miejscach u nas paskudne espresso przygotowane przez smutnego "baristę" od 6PLN.

! Odpowiedz
0 5 ~Ja

No i fajnie

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne