Sprzedający zgodzili się zapłacić Alior Bankowi 94,3 mln zł tytułem ugody za BPH

2017-12-19 23:30
publikacja
2017-12-19 23:30

Sprzedający, w tym m.in. GE Investment Poland, DRB Holding i SAFE, zgodzili się zapłacić Alior Bankowi kwotę 94,3 mln zł tytułem ugody za rozliczenie nabycia części działalności BPH oraz niektórych innych roszczeń, kosztów i płatności związanych z transakcją - poinformował Alior w komunikacie.

/ fot. Jaap Arriens/NurPhoto via ZUMA Press / FORUM

Transakcja nabycia przez Alior Bank części przedsiębiorstwa BPH poprzez podział przez wydzielenie przeprowadzona została w dniu 4 listopada 2016 roku.

"Przedmiotem ugody jest rozliczenie nabycia części działalności BPH oraz niektórych innych roszczeń, kosztów i płatności związanych z transakcją. Na podstawie ugody sprzedający zobowiązali się zapłacić Alior Bankowi kwotę 94,3 mln zł, zaś bank potwierdził, że z chwilą uzyskania ww. kwoty nie będzie podnosić określonych roszczeń dotyczących rozliczenia nabycia części działalności BPH" - napisano w komunikacie.

Alior Bank podał, że podpisanie ugody nie ma istotnego wpływu na wynik finansowy banku oraz nie wpływa na sposób rozliczenia ceny nabycia części działalności BPH w księgach banku, gdyż kwota zapłaty przewidziana w ugodzie odpowiada kwocie należności z tytułu rozliczenia zakupu wydzielonej części Banku BPH w księgach uanku, ujawnionej w raporcie grupy kapitałowej Alior Banku za III kwartał 2017 roku. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki