REKLAMA

"Sprzedaj" Inno-Gene? Spółka zgłasza analityka do KNF-u

2020-11-04 15:54
publikacja
2020-11-04 15:54
"Sprzedaj" Inno-Gene? Spółka zgłasza analityka do KNF-u
"Sprzedaj" Inno-Gene? Spółka zgłasza analityka do KNF-u
/ Bankier.pl

Akcje Inno-Gene urosły od początku roku o przeszło 4 tys. procent. Spółkę napędzają nadzieje na zyski z koronawirusa, spore zamieszanie wynikło jednak z ostatniej rekomendacji dotyczącej jej akcji. Analityk East Value Research zalecił sprzedaż walorów spółki, ta z kolei poinformowała, że sprawę zgłosi do KNF-u.

Inno-Gene, firma notowana na GPW, to jeden z beneficjentów tzw. koronawirusowej hossy. Jeszcze na początku roku spółka wyceniana była na ledwie 11 mln zł, dziś inwestorzy handlują akcjami po cenach, które zakładają wartość na poziomie blisko 0,5 mld zł. Ten gwałtowny skok wartości to efekt nie tyle obecnych wyników (zysk za II kwartał to ledwie 682 tys. zł), a nadziei na przyszłe profity. Spółka chce sprzedawać testy na SARS-CoV-2, wczoraj podpisała nawet umowę dystrybucyjną w tej sprawie.

Spore emocje wokół spółki narosły dziś jednak nie tylko z powodu wspomnianego komunikatu. 30 października światło dzienne ujrzała pierwsza rekomendacja dotycząca papierów spółki. Adrian Kowollik, analityk East Value Research, zarekomendował "sprzedaż" akcji Inno-Gene zwracają m.in. uwagę na wysoką wycenę spółki na tle podobnych podmiotów.

Jeśli przyjmiemy, że w całym 2020 r. przychody Inno-Gene sięgną 6,3 mln zł, czyli w drugim półroczu będą wyraźnie wyższe niż w pierwszym, wartość godziwa akcji spółki powinna wynosić 7,28 zł, czyli prawie 90 proc. mniej niż obecny kurs giełdowy [w momencie przygotowywania rekomendacji wynosił on 69,8 zł - red.]. Jesteśmy sceptyczni w sprawie tego, czy Inno-Gene będzie w stanie spełnić wysokie oczekiwania rynkowe co do wzrostu, własnych testów diagnostycznych czy partnerstw badawczych przy pracach nad szczepionką - czytamy w rekomendacji.

fot. / / Bankier.pl

Rekomendację opisał dziś m.in. Marcel Zatoński z "Pulsu Biznesu" i to do jego tekstu odniosła się sama spółka. - Panie Redaktorze, chciałbym Pana poinformować, że Pan Adrian Kowollik złożył komercyjną ofertę wykonania analizy dla naszej spółki. Oferta Pana Kowollika została przez zarząd odrzucona, co naszym zdaniem miało wpływ na prezentowaną opinię - poinformowała spółka na swoim profilu facebookowym we wpisie adresowanym do dziennikarza "PB". - Jednocześnie chciałbym zaznaczyć, że o zaistniałej sytuacji poinformujemy Komisję Nadzoru Finansowego - dodano we wpisie.

Kowollik z kolei poinformował, że obie sprawy nie mają ze sobą nic wspólnego. - Od Inno-Gene pobierałem wynagrodzenie za przygotowanie analiz już w przeszłości. W tym roku wspomnianą ofertę złożyłem przy kursie około 10 zł za akcje i było to przed sprzedażą akcji przez Pana Wojciechowicza oraz publikacją wyników za I. półrocze 2020 r., które uwzględniały już efekt pandemii. Aktualna analiza nie ma absolutnie nic wspólnego z odmową przez spółkę (której notabene formalnie nie otrzymałem, ani drogą mailową, ani telefonicznie). Została ona przygotowana przede wszystkim na podstawie wyników Inno-Gene za I półrocze 2020, komunikatów spółki od czerwca tego roku oraz wyceny porównywalnych spółek (źródło: CapitalIQ). W przeszłości zdarzały się sytuacje, kiedy składałem oferty spółkom, a później mimo iż przyjęły propozycje dochodziłem do wniosku, że lepiej nie realizować zlecenia - napisał Adrian Kowollik w odpowiedzi na pytania "PB".

Zamieszanie nie przeszkodziło Inno-Gene we wzrostach. Po publikacji wspomnianego komunikatu akcje firmy drożeją o 12 proc. przy spadającym rynku i zbliżają się tym samym do maksimów sprzed miesiąca. 

AT

Źródło:
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
szczur4
a teraz spólka sgłosozna do knf i prokuratury https://www.parkiet.com/Medycyna-i-zdrowie/312309977-Inno-Gene-Zawiadomienie--do-prokuratury.html?fbclid=IwAR3Y0zS2d8fDO6iRQQyvo3O8Qv_lCPYhFMGbE4wObfRLCj4LsWfPtJZ7ndo
wtomek
"jestem również zdania, że to jest typową wypowiedź hejt mająca na celu negatywna ingerencję w kurs i powinien za to odpowiedzieć."-Też napiszę , unikaj balonów nadmuchanych covidem. ....Wolno każdemu mieć swoje zdanie na ten temat, tylko idioci każdy inny pogląd nazywają hejtem.
prezii
Nie mam pojęcia jak taki koleś zrobił "karierę". Test mają od MIESIĄCA, od 2 TYGODNI mają dograną produkcję. Mają na dobrą sprawę już umowy na ok 1,5 mln testów, na 8 mln testów umowy leżą na biurku i czekają na CE. Ten analityk to chyba wagarował na matmie co za koleś żeby nie umieć sobie wyliczyć Nie mam pojęcia jak taki koleś zrobił "karierę". Test mają od MIESIĄCA, od 2 TYGODNI mają dograną produkcję. Mają na dobrą sprawę już umowy na ok 1,5 mln testów, na 8 mln testów umowy leżą na biurku i czekają na CE. Ten analityk to chyba wagarował na matmie co za koleś żeby nie umieć sobie wyliczyć +/- zysku za same te testy a gdzie następne, zaraz reklama sama się zrobi. Jestem również zdania, że to jest typową wypowiedź hejt mająca na celu negatywna ingerencję w kurs i powinien za to odpowiedzieć.
masekrut555
ja zarobiłem 140% na tej spółce, już wydałem na zapasy żywności wody i takie tam sprawy; Q2 zaburzą Wam łańcuch dostaw, będziecie musieli sie szczepić albo nie bedzie co do garnka włożyć ;) scena przygotowana
nanako
No niestety dużo racji, dziennikarze rzucają się na to co "KRZYCZY" jednak jakby mieli rzetelnie usiąść i przygotować tekst o spółce ich produktach i zastanowić się dlaczego właściwie to tak rośnie - nie ma chętnych. Pan Zatoński niestety się ośmieszył, potem kilkukrotnie korygował swój wpis jednak No niestety dużo racji, dziennikarze rzucają się na to co "KRZYCZY" jednak jakby mieli rzetelnie usiąść i przygotować tekst o spółce ich produktach i zastanowić się dlaczego właściwie to tak rośnie - nie ma chętnych. Pan Zatoński niestety się ośmieszył, potem kilkukrotnie korygował swój wpis jednak nie tak powinno wyglądać poważne dziennikarstwo.
dzieciaczek
Spolka prognozuje kilkaset mln przychodow w najblizszych 2-3Q, a typ rekomenduje sprzedaz.
To niezlych tam analitykow macie xD W ogole to uzasadnienie, ze on sie kierowal przeszlymi raportami finansowymi. Koniec koncow IGN powinno odciac sie od takich gryzacych burkow. Z drugiej strony to darmowa reklama wiec czemu by nie skorzystac.
Spolka prognozuje kilkaset mln przychodow w najblizszych 2-3Q, a typ rekomenduje sprzedaz.
To niezlych tam analitykow macie xD W ogole to uzasadnienie, ze on sie kierowal przeszlymi raportami finansowymi. Koniec koncow IGN powinno odciac sie od takich gryzacych burkow. Z drugiej strony to darmowa reklama wiec czemu by nie skorzystac. ;-) Jeden komentarz na FB i cyk artykul na Bankierze. Ciekawe, ze na takie rzeczy "dziennikarze" sie rzucaja, ale juz na fakt tego, ze spolka posiada chyba najbardziej innowacyjny test na swiecie, ktorym zainteresowanych jest kilkaset podmiotow juz nie i na ten temat cisza. xD

Powiązane: Giełdowe kontrowersje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki