REKLAMA
PIT 2023

Spot od Boston Dynamics wchodzi na rynek tanecznym krokiem

2019-09-26 10:00
publikacja
2019-09-26 10:00

Zapowiadany od miesięcy robot Spot od firmy Boston Dynamics trafił do sprzedaży.  

fot. Boston Dynamics / / Boston Dynamics

90 min na jednym naładowaniu - pierwszy robot Boston Dynamics pojawił się w sprzedaży. Jego możliwości są imponujące. Spot potrafi wchodzić po schodach, tańczyć, otwierać drzwi i podnosić się po upadku. Robot biega z prędkością 4,8 m/s, a jego normalne tempo chodu to 1,6 m/s. Spot może unieść maksymalnie 14 kg.

Robot jest odporny na upały i niestraszne mu mrozy. Prawidło funkcjonuje w temperaturze od - 20 do 45 stopni Celsjusza. Robopies odporny jest na wstrząsy, wodę oraz piasek. Może działać w czterech modułach przystosowanych do wykonywania różnego rodzaju prac. Do Spota można przymocować wykrywacz wycieku gazu lub moduł radiowy. 

Reklama

Spot dostępny jest tylko dla firm. W celu zakupu robota zainteresowane przedsiębiorstwa muszą wypełnić formularz dostępny na stronie producenta. W ankiecie znajdują się pytania dotyczące tego, w jakim celu będzie wykorzystany robot, w czym może pomóc, jak ułatwić działanie firmy? Chodzi o takie wykorzystanie robota, gdzie drony i maszyny istniejące obecnie nie są w stanie dotrzeć.

 Cena Spota nie została ujawniona.

Boston Dynamics prezentuje też postępy swojego drugiego robota. Atlas to większy od Spota gabarytowo model. Firma pokazuje przewroty, podskoki i inne umiejętności przypominającego człowieka robota. 

DF

Źródło:
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (5)

dodaj komentarz
cowabunga
polecam swrial Black Mirror. W sezonie 3 jest specjalny odcinek poswiecony tym robotom
tonik1983
Jak wchodzą w dym, to wygląda jak scena z Terminatora. Zaczyna się.
qbotcenko
Przydałby mi się taki do noszenia plecaka w Tatrach ;P
innowierca
Trzeba przyznac "cud techniki" ::))
Niezle sie to porusza, a dla wojska montuja u gory taki fajny karabiner maszynowy z sensorem ruchowym i kamera termowizyjna ::))
krispier odpowiada innowierca
Zapewniam cię "mięso armatnie" jest tańsze zarówno w rekrutacji jak i utrzymaniu. Chyba że będziemy się strzelać na Marsie lub Księżycu wtedy brak konieczności oddychania się przydaje.

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki