REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Duże cięcia w mediach. Znamy skalę zwolnień w poszczególnych redakcjach

2025-12-30 10:24
publikacja
2025-12-30 10:24
Dodaj Bankier.pl w Google

Spółki zależne Agory, Wyborcza, Gazeta.pl oraz Eurozet Consulting, rozpoczęły procedury konsultacji w sprawie zmniejszenia zatrudnienia - poinformowała Agora w komunikacie. Łącznie GK Agora w ramach restrukturyzacji zatrudnienia chce zwolnić do 166 pracowników, co stanowi 6,56 proc. pracowników.

Duże cięcia w mediach. Znamy skalę zwolnień w poszczególnych redakcjach
Duże cięcia w mediach. Znamy skalę zwolnień w poszczególnych redakcjach
fot. Krzysztof Wierzbowski / / FORUM

"Przyczyną przeprowadzenia zwolnień grupowych jest transformacja obszaru cyfrowej działalności Grupy Kapitałowej Agora SA, która w obecnym modelu funkcjonowania nie jest efektywna" - napisano.

Wskazano, że w celu dostosowania się do realiów rynkowych oraz możliwości finansowych GK Agora, została podjęta decyzja o likwidacji części stanowisk pracy, likwidacji stanowisk o powielającym się zakresie obowiązków oraz automatyzacji wybranych procesów, co skutkuje zmniejszeniem zapotrzebowania na pracę.

"Zamiarem zarządu Wyborczej jest przeprowadzenie zwolnień do 60 pracowników zatrudnionych w spółce w obszarach wsparcia operacyjnego, sprzedaży, wsparcia biznesowego i redakcji, (co stanowi 13,48 proc. wszystkich zatrudnionych w tej spółce na dzień 30 grudnia 2025 roku), w okresie od 20 stycznia 2026 roku do 28 lutego 2026 roku" - napisano.

"Zamiarem zarządu Gazeta.pl jest przeprowadzenie zwolnień do 63 pracowników zatrudnionych w spółce w obszarach wsparcia operacyjnego, sprzedaży, wsparcia biznesowego i redakcji, (co stanowi 25,82 proc. wszystkich zatrudnionych w tej spółce na dzień 30 grudnia 2025 roku), w okresie od 20 stycznia 2026 roku do 28 lutego 2026 roku" - dodano.

Wakacje na giełdzie

Podano, że zamiarem zarządu Eurozet Consulting jest przeprowadzenie zwolnień do 13 pracowników zatrudnionych w spółce w obszarach wsparcia operacyjnego, sprzedaży, wsparcia biznesowego i redakcji, (co stanowi 20,63 proc. wszystkich zatrudnionych w tej spółce na dzień 30 grudnia 2025 roku), w okresie od 20 stycznia 2026 roku do 28 lutego 2026 roku.

Ponadto zarząd Agora poinformował, że restrukturyzacja zatrudnienia w grupie kapitałowej obejmie również Agorę, która zamierza zwolnić do 20 pracowników w obszarach wsparcia biznesowego i operacyjnego oraz Grupę Radiową Agory oraz Eurozet, w których restrukturyzacja obejmie łącznie do 10 osób w obszarach wsparcia operacyjnego, sprzedaży, wsparcia biznesowego i redakcji.

Łącznie GK Agora w ramach restrukturyzacji zatrudnienia chce zwolnić do 166 pracowników, co stanowi 6,56 proc. pracowników grupy.

Rezerwa związana z restrukturyzacją zatrudnienia obciąży wynik Grupy Agora w czwartym kwartale 2025 roku. Ostateczne dane w zakresie wysokości zawiązanej rezerwy oraz wpływu restrukturyzacji zatrudnienia na wyniki finansowe grupy zostaną podane w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym grupy za rok zakończony 31 grudnia 2025 r. (PAP Biznes)

gaw/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (5)

dodaj komentarz
kriso135
Zwolnienia w Agorze. Miła wiadomość na koniec roku
bha
Tu zwolnienia, tam zwolnienia co rusz podawane nie małe grupowe tu upadłość tam zamknięcie lub zawieszenie firmy, biznesu a podobno jest coraz to Niby lepiej na rynku i w Gospodarce podobno mamy najwyższe PKB w Unii zbliżamy się do Globo G20 i Niby coraz bardziej wygląda rozwojowo Nasz kraj na tle wielu krajów na Globie perspektywicznie Tu zwolnienia, tam zwolnienia co rusz podawane nie małe grupowe tu upadłość tam zamknięcie lub zawieszenie firmy, biznesu a podobno jest coraz to Niby lepiej na rynku i w Gospodarce podobno mamy najwyższe PKB w Unii zbliżamy się do Globo G20 i Niby coraz bardziej wygląda rozwojowo Nasz kraj na tle wielu krajów na Globie perspektywicznie na przyszłość???. Więc co jest Grane co się dzieje tak naprawdę?.
kaczyslaw_
Niech żądają od państwa gwarancji zatrudnienia oraz odpraw po 170k!

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki