REKLAMA

Spółki technologiczne pociągnęły Wall Street w dół

2021-05-04 22:57
publikacja
2021-05-04 22:57
Spółki technologiczne pociągnęły Wall Street w dół
Spółki technologiczne pociągnęły Wall Street w dół
fot. Eric Thayer / / Reuters

Wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się spadkami większości głównych indeksów, a najmocniej traciły spółki sektora technologicznego. Inwestorzy analizują wyniki amerykańskich spółek za pierwszy kwartał. Dla indeksu Nasdaq to był najgorszy dzień od marca.

Dow Jones Industrial na zamknięciu zwyżkował 0,06 proc., do 34.133,03 pkt. S&P 500 na koniec dnia spadł 0,67 proc., do 4.1634,66 pkt. Nasdaq Composite stracił 1,88 proc. i zamknął sesję na poziomie 13.633,50 pkt.

„Chociaż firmy technologiczne były kluczową częścią dobrych wyników portfeli w czasie pandemii to - naszym zdaniem - inwestorzy powinni unikać nadmiernej alokacji w tej części rynku. W warunkach przyspieszającego wzrostu PKB nadal preferujemy sektory cykliczne, takie jak finanse i energetyka” – napisał w raporcie Mark Haefele, dyrektor ds. inwestycji w UBS Global Wealth Management.

„Wiele czynników napędzających rynki pozostaje jednak w mocy, w tym optymizm dotyczący szczepionek, ponownego otwarcia gospodarczego i wzrostu zysków, chociaż nadal istnieją obawy o inflację i wycenę na rynkach” - powiedział Mark Hackett, szef badań inwestycyjnych w Nationwide.

Podczas wtorkowej sesji w dół szły akcje spółek Big Tech. Apple spadł ponad 4 proc., Alphabet zniżkował ponad 3 proc., Facebook spadł 3 proc., a Amazon tracił 1,5 proc. Producent samochodów elektrycznych Tesla stracił na wartości 3 proc. Zniżkowali też producenci półprzewodników. W dół poszły notowania m.in. Nvidia, Intela i Advanced Micro Devices.

Akcje Pfizera lekko rosły po tym jak zysk na akcję jednej z największych firm farmaceutycznych na świecie w pierwszym kwartale wyniósł 93 centy, przy oczekiwaniach na poziomie 78 centów.

CVS Health rósł 3 proc. Przychody spółki w pierwszym kwartale wyniosły 69,10 mld USD wobec oczekiwanych 68,35 mld USD.

Vaxart zyskiwał 12 proc. Firma opublikowała pozytywne wyniki pierwszej fazy badań klinicznych swojej doustnej szczepionki na Covid-19. Vaxart podał, że szczepionka może być tak samo skuteczna, jak szczepionki opracowane przez Pfizera i Modernę.

Akcje iRobot spadały ponad 13 proc. Analitycy obawiają się o wzrost kosztów komponentów i transportu produktów firmy. (PAP)

kkr/ pr/ jm/

Źródło:PAP
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
the_mind_renewed
Teorie spiskowe zaczynają się sprawdzać. Dzisiaj BANK of America i inne
stwierdziły. Że jeśli już nastąpi hiperinflacja – to będzie ona przejściowa.
BofA dziękujemy za szczerość.

Amerykanie i reszta świata używają obecnie słowo „inflacja”, jakby to było coś, do czego mimochodem można się przyzwyczaić.
Teorie spiskowe zaczynają się sprawdzać. Dzisiaj BANK of America i inne
stwierdziły. Że jeśli już nastąpi hiperinflacja – to będzie ona przejściowa.
BofA dziękujemy za szczerość.

Amerykanie i reszta świata używają obecnie słowo „inflacja”, jakby to było coś, do czego mimochodem można się przyzwyczaić. Myślą, że kiedy ceny idą w górę, a półki nadal są w miarę pełne, sklepy spożywcze zaopatrzone, ale z wyższymi cenami, to że rządy im pomogą. Nie mają pojęcia, że ​​kryzys walutowy jest nieuchronny, wraz z jego następstwami..

talmud
https://www.youtube.com/watch?v=D8ykhLLgY9Y

ciekawe kiedy te manipulacje doprowadza do końca.....
the_mind_renewed
Mało kto wie że ojciec rozmówcy z tego linku: Irwin Allen Schiff 23 lutego 1928 - 16 października 2015) był amerykańskim zwolennikiem wolności i oporu podatkowego, znanym z pisania i promowania literatury, w której argumentował, że podatek dochodowy w Stanach Zjednoczonych jest nielegalny i niekonstytucyjny. Sędziowie Mało kto wie że ojciec rozmówcy z tego linku: Irwin Allen Schiff 23 lutego 1928 - 16 października 2015) był amerykańskim zwolennikiem wolności i oporu podatkowego, znanym z pisania i promowania literatury, w której argumentował, że podatek dochodowy w Stanach Zjednoczonych jest nielegalny i niekonstytucyjny. Sędziowie w kilku sprawach cywilnych i karnych orzekali na korzyść rządu federalnego i przeciwko Schiffowi. W wyniku tych orzeczeń sądowych Schiff przebywał w więzieniu szpitalnym odsiadując wyrok 162 miesięcy (13,5 roku) w chwili jego śmierci w wieku 87 lat. Federalne Biuro Więziennictwa poinformowało, że Schiff zmarł 16 października 2015 r. Schiff jest ojcem biznesmena i byłego kandydata do Senatu Stanów Zjednoczonych Petera Schiffa.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki