REKLAMA

Spółka zależna PKN Orlen przejmie 13 stacji paliw w Niemczech

2015-10-21 15:06
publikacja
2015-10-21 15:06
Spółka zależna PKN Orlen przejmie 13 stacji paliw w Niemczech
Spółka zależna PKN Orlen przejmie 13 stacji paliw w Niemczech
fot. pkn orlen / / PKN Orlen

Orlen Deutschland, działająca na rynku niemieckim spółka zależna PKN Orlen, podpisała umowę z niezależnym operatorem sieci stacji paliw, firmą Germania Petrol na przejęcie 13 obiektów marki SUN zlokalizowanych w Berlinie - podał Orlen w komunikacie prasowym.

W wyniku przejęcia liczba stacji Star w Berlinie zwiększyć się ma z 18 do blisko 30 obiektów.

Orlen podał, że rebranding nowych stacji przewidziany jest wkrótce po zakończeniu formalności prawnych związanych z transakcją.

"Zawarta transakcja to skuteczna realizacja naszych zapowiedzi w kwestii potencjalnych akwizycji i rozwoju segmentu detalicznego Grupy Orlen na bardzo wymagającym i dobrze spenetrowanym przez branżę paliwową rynku niemieckim. Przejmowane obiekty, zlokalizowane w Berlinie, działają w segmencie ekonomicznym i mają wysoki potencjał sprzedażowy" - powiedział cytowany w komunikacie Marek Podstawa, członek zarządu ds. sprzedaży PKN Orlen.

Po zakończeniu transakcji z firmą Germania Petrol, Orlen Deutschland będzie zarządzał siecią sprzedaży detalicznej liczącą ponad 570 stacji paliw, głównie pod marką Star, która obecnie jest największą siecią stacji paliw działających w segmencie ekonomicznym w Niemczech. (PAP)

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~lel
Przykłady rebrandingu w Polsce:
CPN zmienił się w PKN Orlen,
~MłodyKorwinowiec
A jak Korwin wygra wybory, to sprywatyzuje wszystkie spółki skarbu państwa. I wtedy Orlen jako prywatna firma przejmie większość stacji paliw w Niemczech. 13 stacji to jest nic.
~uiejejjsjsjsjdjsis
Jak to jak ukraść. Nabrać do szklanki
~s6
Nie narzekamy, nie biadolimy, piszemy pozytywnie, tylko nie wiem czy Polacy tak potrafią. Gratulacje dla Orlenu i czekamy na więcej.
~Sceptyk
Z dumą patrzę jak ORLEN (spółka w dużej mierze państwowa) przenosi działalność do Kanady, Stanów Zjednoczonych, Niemiec na Litwę... W końcu to biedne kraje i ich budżety trzeba zasilić podatkami. Myślę że i bezrobociem w tych krajach też trzeba walczyć.
~gringo7
No masz 100 % racji,tylko jest,jak mawiał znajomy elektryk,pewien mały szkopuł:Jak ukraść prąd z elektrowni,mając tylko teczkę ?
~Loop odpowiada ~gringo7
Dowcipny komentarz, jednak trochę w bok, bo nie chodzi aby ukraść, tylko aby zarobić, a tego co zarobimy, nie oddać Niemcowi czy Kanadyjczykom, tylko zainwestować u nas. A jest gdzie. Proste? Proste.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki