REKLAMA

Spółka zależna Arterii złożyła pozew o zapłatę przez Bank Handlowy ponad 436 mln zł

2019-01-02 14:08
publikacja
2019-01-02 14:08
fot. Wojciech Boczoń /

Należąca do grupy Arteria spółka Rigall Arteria Management złożyła do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew przeciwko Bankowi Handlowemu o zapłatę łącznie ponad 436 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

Arteria podała, że w grudniu 2014 roku spółka Rigall Distributio (obecnie Rigall Arteria Management) otrzymała od Banku Handlowego wypowiedzenie umowy agencyjnej.

"Zgodnie z zapisami wskazanej umowy, zarząd Arteria nie mógł wówczas ujawnić nazwy firmy klienta składającego wypowiedzenie. W ocenie Zarządu Arteria zdarzenie to miało wówczas charakter znaczący, biorąc pod uwagę wartość umowy oraz wysokość kapitałów własnych emitenta" - napisano.

"Zgodnie z treścią pozwu z dnia 31 grudnia 2018 roku, agent tj. Rigall Arteria Management spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa dochodzi pozwem roszczeń o zapłatę prowizji od efektów swoich działań w postaci pozyskania dla Banku bazy klientów, dzięki czemu bank uzyskał możliwość intensywnej eksploatacji relacji handlowych z poszczególnymi klientami, która istniała zarówno przez cały czas trwania umowy agencyjnej (w tym zakresie należy się prowizja), jak i po jej zakończeniu (w tym zakresie należy się świadczenie wyrównawcze)" - dodano.

Arteria podała, że strony podjęły próby rozwiązania sporu w ramach postępowań z wniosków o zawezwanie do prób ugodowych, jednakże bez pozytywnego rezultatu, z uwagi na jasne stanowisko Banku Handlowego o braku możliwości ugodowego załatwienia spraw roszczeń objętych pozwem. (PAP Biznes)

epo/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki