REKLAMA

Spółka z grupy Boryszewa ma zaległości podatkowe na 97,3 mln zł

2020-09-25 08:34
publikacja
2020-09-25 08:34
fot. imred / Shutterstock

Naczelnik Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego określił zaległości podatkowe w VAT za lata 2013-2014 w ZM Silesia - spółce pośrednio zależnej od Boryszewa - na 97,3 mln zł - podała spółka w komunikacie. Zarząd Boryszewa nie zgadza się z decyzją urzędu i zapowiada odwołanie.

"Zgodnie ze stanowiskiem Urzędu ZM Silesia nie dochowała należytej staranności przy weryfikacji rzetelności podatkowej niektórych ze swoich dostawców, którzy jak się okazało nie odprowadzili do budżetu należnego podatku VAT. W konsekwencji, zdaniem Urzędu, ZM Silesia nie miała prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wykazany na fakturach wystawionych przez nieuczciwych kontrahentów" - napisano w komunikacie.

"Nie zgadzamy się z w całości z treścią decyzji Naczelnika Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego dotyczącej ZM Silesia, którą zobowiązano do zapłaty podatku z tej przyczyny, że według oceny organu podatkowego nie dołożyła ona należytej staranności w wykryciu oszustw podatkowych u swoich nieuczciwych dostawców. Z całą pewnością będziemy się od tej decyzji odwoływać" - powiedział, cytowany w przesłanym komentarzu, prezes Piotr Lisiecki.

Jak podano, decyzja jest nieostateczna i nie podlega wykonaniu.

"Decyzja Naczelnika Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego dotyczącą ZM Silesia jest nieostateczna i nie podlega wykonaniu, pozostaje wiec bez wpływu na bieżącą działalność zakładu, w szczególności na terminowość dostaw dla naszych klientów czy też płynność finansową" - dodał prezes.

Boryszew podał, że podejmie decyzję w sprawie ewentualnego zwiększenia utworzonych w grupie rezerw na ryzyka związane z niekorzystnymi decyzjami podatkowymi. Obecnie wartość utworzonych rezerw na ryzyka podatkowe w grupie kapitałowej wynosi 55,6 mln zł.

W pierwszym półroczu 2020 r. zysk netto j.d. Boryszewa wyniósł 1,4 mln zł, a EBITDA grupy 167,1 mln zł. (PAP Biznes)

doa/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki