REKLAMA

Spółka stowarzyszona Inno-Gene ma umowę z ws. utworzenia laboratorium badań całogenomowych

2016-08-17 13:00
publikacja
2016-08-17 13:00

Central Europe Genomics Center, spółka stowarzyszona biotechnologicznej firmy Inno-Gene, podpisała umowę z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku dot. utworzenia laboratorium badań całogenomowych - podała Inno-Gene w komunikacie.

Umowa dotyczy utworzenia "Środkowoeuropejskiego Ośrodka Pełnego Sekwencjonowania Genomu Ludzkiego" w latach 2016-2017. To jedno z zadań w ramach projektu pod nazwą "Centrum Badań Innowacyjnych w zakresie Prewencji Chorób Cywilizacyjnych i Medycyny Indywidualizowanej" (CBI PLUS).

Realizacja projektu ma nastąpić przy dofinansowaniu ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Konsorcjum odpowiedni wniosek na dofinansowanie projektu złożyło w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego.

"Zakładana w budżecie przedsięwzięcia CBI PLUS wartość kosztów kwalifikowalnych związanych z nabyciem infrastruktury projektu wynosi 60.192.460,83 zł netto" - podano w komunikacie.

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku zobowiązał się wnieść do 50 proc. wartości netto projektu.

"Spółka, jako główny operator infrastruktury projektu, będzie administratorem bazy danych (...) oraz będzie mieć wyłączne prawo do komercjalizacji powstałych wartości" - wyjaśniono w raporcie.

Zgodnie z harmonogramem, laboratorium badań całogenomowych (whole genome sequencing, WGS) powstanie w 2017 roku. Jak napisano w raporcie, będzie ono "zdolne do oferowania badań WGS w koszcie ok. 1000 USD".

Inno-Gene posiada obecnie 26,5 proc. udziałów w spółce Central Europe Genomics Center. (PAP)

morb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki