REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Spółka Newag wyprodukuje pociągi dla Pomorza Zachodniego

2016-09-05 15:57
publikacja
2016-09-05 15:57

Na Pomorze Zachodnie trafi 17 nowych elektrycznych pociągów osobowych. Będą to składy 31WE, znane pod nazwą "Impuls".

fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM / / FORUM

Województwo pomorskie zakończyło procedurę przetargową na ich wykonanie. Pociągi ma wyprodukować i dostarczyć firma Newag z Nowego Sącza. Będą to składy trzyczłonowe i pięcioczłonowe, z nowoczesnym wnętrzem przystosowanych dla osób niepełnosprawnych i do przewozu rowerów - zapowiada Maciej Górowski, kierownik działu badań i rozwoju w spółce Newag. Dostarczony zostanie także symulator, na którym będzie szkolili się maszyniści.

Umowa na produkcję i dostarczenie pociągów ma być podpisana jeszcze we wrześniu. Pierwsze trzy pociągi mają jeździć po torach w maju przyszłego roku, kolejne będą dostarczane sukcesywnie. Będę obsługiwać połączenia kolejowe na Pomorzu Zachodnim. Mogą jechać z prędkością nawet 160 kilometrów na godzinę. Wartość inwestycji to ponad 250 milionów złotych.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Monika Chrobak/Siekaj

Źródło:IAR
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~dependziak
mam wrazenie ze na granicy pomorza zachodniego i pomorza dochodzi do zmiany skladow ....hehe i jedzie pociag wyprodukowany przez inna firme ...
~Dżejms
Jakie to państwo "Pomorze Zachodnie"? Czy to jakiś operator kolejowy? Województwo jest jakąś spółką kolejową? Same dziwadła w tym artykule. Kto w końcu kupił pociągi?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki