Spendolator - aplikacja do inwestowania dla millenialsów [Startup for Export]

Millenialsi niezbyt chętnie oszczędzają i inwestują. Żeby pomóc im zderzyć się ze światem finansów, pomocna może okazać się technologia, do której są tak przyzwyczajeni i która w tle każdej transakcji bezgotówkowej przemyci element oszczędnościowy. Sukcesu w takim pomyśle upatruje startup Spendolator.

O pomyśle na nową aplikację Sara Koślińska, CEO Spendolator, opowiadała podczas sesji pitchingowej Startup for Export w ramach kongresu impact'16 fintech/insurtech w grudniu we Wrocławiu.

Produktem Spendolator jest aplikacja, która ma zachęcić millennialsów do oszczędzania i inwestowania długoterminowego. Poprzez mechanizm "mikroinwestycji", chcą pomóc młodym w pierwszym kontakcie z funduszami, a bankom zapewnić platformę do cross-sellingu i wysokiej jakości informacje kredytowe.

Firma za docelowych klientów wybiera właśnie banki. Dzięki aplikacji, która przy każdej transakcji kartą przeleje pewien procent kwoty z rachunku bieżącego na rachunek inwestycyjny, chce zapewnić tej grupie dostęp do istotnych informacji, które pozwolą nawiązać relację z użytkownikiem końcowym - młodym klientem banku - i zaproponować mu konkretne rozwiązania dopasowane do potrzeb.

– Jeśli bank wie, że klient wkrótce osiągnie pełny poziom realizacji ustalonego w aplikacji celu, którym mogą być wakacje czy wymarzony samochód, może zaoferować klientowi odpowiednie ubezpieczenie – tłumaczy Sara Koślińska, CEO Spendolator.

Model biznesowy zakłada współpracę z jednym podmiotem na rynku, docelowo największym bankiem ze Skandynawii lub Europy Zachodniej. Za roczną opłatą licencyjną uzyska dostęp do produktu, który następnie ma oferować swoim klientom za darmo. Aplikacja nie została jeszcze wprowadzona na rynek  według planów sprzedaż ma zostać uruchomiona w I kw. 2017 roku.

Bankier.pl jest patronem medialnym kongresu impact'16 fintech/insurtech.

Mateusz Gawin

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 2 ~Tomek

I kto to do cholery jest millenials?

! Odpowiedz
0 0 ~milenials_srenials

wszyscy którzy urodzili się pomiędzy po 1980

! Odpowiedz
0 0 ~Martin

Generation Y), in. milenialsi (ang. Millennials) – pokolenie ludzi urodzonych w Polsce od 1984 do 1997 roku, a w innych krajach np. USA pokolenie wyżu demograficznego z lat 80. i 90.

! Odpowiedz
1 3 yield

Ta aplikacja daje dowód na powolne odrywanie się od rzeczywistości. Już ludzkość traci umiejętność liczenia i dodawania oraz odejmowania z kartką w ręku.

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 35 ~Lol

podczas sesji pitchingowej Startup for Export w ramach kongresu impact'16 fintech/insurtech...

Przepraszam czy to po polsku ?
I czy ktoś może przetłumaczyć proszę. Dziękuję.

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 15 ~mac

szkoda że nie ma zapożyczeń z niemieckiego np. zainwestowałem w anfang i oczekuję sporej Rückkehr xd

! Odpowiedz
0 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.