REKLAMA

Spełniły się warunki w wezwaniu na akcje Baltony, PP Porty Lotnicze nabędzie akcje

2020-02-26 18:18
publikacja
2020-02-26 18:18

W związku ze ziszczeniem się warunków w wezwaniu na akcje Baltony, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze nabędzie akcje spółki - poinformowało Biuro Maklerskie PKO BP, pośredniczące w wezwaniu.

/ Materiały dla mediów

BM PKO BP poinformowało w środę, że spełniły się warunki dotyczące złożenia w ramach wezwania zapisów na co najmniej 7.429.340 akcji, czyli co najmniej 66 proc. ich ogólnej liczby, zawarcia z wzywającym umowy gwarancyjnej oraz podjęcia przez walne zgromadzenie spółki uchwały w przedmiocie odwołania wszystkich członków rady nadzorczej spółki oraz powołania do składu rady nadzorczej osób wskazanych przez wzywającego.

"W związku z powyższym wzywający nabędzie akcje w ramach wezwania. Akcje spółki objęte zapisami zostaną nabyte zgodnie z harmonogramem wskazanym w pkt. 11 Wezwania. Przewidywany termin transakcji nabycia akcji to 2 marca 2020 r." - napisano.

O spełnieniu się warunku dotyczącego zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie kontroli nad spółką Baltona informowała 21 lutego.

W połowie października Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze ogłosiło wezwanie do sprzedaży 100 proc. akcji Baltony, po cenie 6,95 zł za akcję.

Zapisy w wezwaniu przyjmowane były od 6 listopada i miały trwać do 5 grudnia 2019 roku. Potem wydłużono je do 24 stycznia, a następnie do 26 lutego.

Na dzień ogłoszenia wezwania, wzywający ani podmioty od niego zależne, ani podmiot wobec niego dominujący nie posiadały akcji Baltony.

Wcześniej Baltona poinformowała o zawarciu umowy inwestycyjnej, na mocy której jej główny udziałowiec, firma Kempley z grupy Flamingo, sprzeda wszystkie posiadane akcje Baltony na rzecz PPL. (PAP Biznes)

doa/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki