REKLAMA

Spadła wartość transferów od emigrantów

2020-07-20 08:00
publikacja
2020-07-20 08:00
Spadła wartość transferów od emigrantów
Spadła wartość transferów od emigrantów
fot. Andrzej Bogacz / / FORUM

Transfery do Polski od emigrantów w I kwartale 2020 roku wyniosły 3,6 mld zł, co oznacza spadek o 0,1 mld zł rdr - podał NBP w bilansie płatniczym za I kw.

"W I kwartale 2020 r. z tytułu pracy Polaków za granicą do kraju trafiło 3,6 mld zł. Na kwotę tę złożyły się przekazy od migrantów krótkookresowych w wysokości 0,9 mld zł (tj. 25 proc. ogółu transferów) i od migrantów długookresowych w wysokości 2,7 mld zł (tj. 75 proc. całej kwoty). W stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku łączna wielkość przekazanych środków była nieznacznie niższa (ok. 0,1 mld zł)" - napisano.

NBP podaje, że na zanotowany spadek wpłynął głównie niższy niż przed rokiem napływ środków z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Z drugiej strony, zarejestrowano wzrost środków przekazywanych do Polski z Norwegii i Holandii.

Krajem z największą wartością przekazów pieniężnych nadal pozostały Niemcy. W I kwartale pracujący tam Polacy przekazali do kraju 1,2 mld zł. Na drugim miejscu, znalazła się Wielka Brytania, z której napłynęło do Polski 0,7 mld zł.

NBP podał, że łącznie przekazy z tych dwóch krajów stanowiły 48,0 proc. wszystkich transferów. (PAP Biznes)

map/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
carlito1
Ceny w Polsce nie odbiegają wiele od zachodnich, wypłaty na zachodzie nie rosną, koszty utrzymana tak. Więc już coraz mniej zostaje na wysyłkę do PL

Powiązane: Polacy podbijają zagraniczne rynki pracy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki