REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Spadki na Wall Street. Nowa mutacja wirusa nadal straszy inwestorów

2021-12-03 23:05
publikacja
2021-12-03 23:05
Spadki na Wall Street. Nowa mutacja wirusa nadal straszy inwestorów
Spadki na Wall Street. Nowa mutacja wirusa nadal straszy inwestorów
/ Alamy

Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się spadkami indeksów, do liderów zniżek należały spółki technologiczne. Inwestorzy nadal obawiają się nowego wariantu koronawirusa Omikron, liczba nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym w USA w listopadzie była niższa od oczekiwań.

Dow Jones Industrial na zamknięciu spadł o 0,17 proc., do 34.580,08 pkt.

S&P 500 na koniec dnia stracił 0,84 proc. i wyniósł 4.538,43 pkt.

Nasdaq Composite zniżkował 1,92 proc. i zamknął sesję na poziomie 15.085,47 pkt.

W skali całego tygodnia Dow Jones stracił 0,9 proc., S&P 500 zniżkował 1,2 proc., a Nasdaq stracił 2,6 proc.

"Niepewność związana z Omikronem jest duża, w połączeniu z rozczarowującymi danymi z rynku pracy. Nic dziwnego, że inwestorzy zdecydowali się wycofać z rynku przed weekendem" - powiedział Ryan Detrick, główny strateg rynkowy z LPL Financial.

„Wraz z rosnącą liczbą przypadków koronawirusa, mniej akomodacyjnym Fedem i ostrożniejszymi prognozami wzrostu PKB w USA w nadchodzącym roku, niepewność wokół perspektyw dla rynku akcji może narastać, co skutkuje bardziej niestabilnym otoczeniem dla wycen aktywów” – powiedział Chris Hussey, analityk z Goldman Sachs.

Analitycy Barclays radzą swoim klientom pozostać jednak gotowym do kupowania akcji w dołkach.

"Pozostajemy zdanie, że ogólne makro i warunki płynnościowe wspierają rynki akcji, dlatego radzimy je dokupywać w momentach słabości, spodziewając się powrotu rynku byka" - powiedział Emmanuel Cau z Barclays.

W piątek rozczarowaniem dla inwestorów okazały się najnowsze dane z amerykańskiego rynku pracy.

Liczba nowych miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych wzrosła w listopadzie o 210 tys. wobec oczekiwanej zwyżki o 550 tys. i wzrostu o 546 tys. miesiąc wcześniej, po rewizji z 531 tys.

Stopa bezrobocia w USA wyniosła 4,2 proc., oczekiwano 4,5 proc. wobec 4,6 proc. miesiąc wcześniej.

Wynagrodzenia godzinowe wzrosły w listopadzie o 4,8 proc. rdr, a mdm wzrosły o 0,3 proc. vs. konsensus 5 proc. i 0,4 proc.

Wskaźnik ISM aktywności w usługach w USA w listopadzie wyniósł 69,1 pkt., wobec 66,7 pkt. w poprzednim miesiącu. Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 65 pkt.

"Raport o zatrudnieniu w USA nigdy nie był przebojem pod względem wpływu na rynek. Dzieje się tak, ponieważ prezes Fed Jerome Powell w swoim przemówieniu w tym tygodniu wytyczył krótkoterminową ścieżkę polityki pieniężnej” – powiedział Fawad Razaqzada, analityk rynku w ThinkMarkets.

„Dzisiejszy raport o płacach poza rolnictwem wygląda na nieporządny. Najlepiej poczekać na poprawki w przyszłym miesiącu, zanim zbyt głośno zabrzmi alarm stagflacyjny. A jeśli ktoś sądzi, że ten raport odsunie przyspieszoną redukcję programu skupu aktywów, o której w tym tygodniu wspomniał prezes Fed Jerome Powell, to będzie w błędzie" – powiedział Jamie Cox, partner w Harris Financial Group.

W dół szły akcje chińskich spółek notowane w USA po tym, jak Didi Global zapowiedział wycofanie spółki z nowojorskiej giełdy. Alibaba spadł o 9 proc., Baidu o 8,5 proc., a Didi tracił 14,5 proc.

Traciły także inne spółki technologiczne. Meta (dawniej Facebook) szedł w dół o 1,5 proc. Spółka weszła już w rynek niedźwiedzia, tracąc ponad 20 proc. od czasu szczytowego poziomu we wrześniu.

Tesla zniżkowała na koniec dnia o 6,4 proc. Zoom Video stracił 4,1 proc.

DocuSign spadł 42 proc. po tym, jak prognozy sprzedaży w czwartym kwartale opublikowane przez spółkę okazały się niższe niż oczekiwali analitycy.

Spadały akcje firm wrażliwych na informacje o pandemii Covid-19. Akcje Boeinga poszły w dół o 2,5 proc., Royal Caribbean stracił 2 proc.

Uniwersytet Johnsa Hopkinsa podał, że w USA w ciągu ostatniej doby zarejestrowano 1.264 ofiary śmiertelne Covid-19. Obecność koronawirusa potwierdzono u 132.822 kolejnych osób. Najnowsze dane wskazują, że od wybuchu epidemii w Ameryce odnotowano łącznie 48,83 mln przypadków zakażenia koronawirusem. Liczba ofiar śmiertelnych wynosi 785.912. (PAP)

kkr/ pr/wr/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (2)

dodaj komentarz
the_mind_renewed
Straszenie jest obecnie globalne we wszystkich dziedzinach z motywem przewodnim Omicron : Po prostu strach się nie bać. A Sprytne pieniądze się wypłacają W nocy bitcoin. Ale bańka kryptowalut naprawdę pęknie dopiero wtedy, gdy oszustwo stablecoins zostanie ostatecznie zdemontowane. Kiedy tak się stanie, świat będzie obserwował Straszenie jest obecnie globalne we wszystkich dziedzinach z motywem przewodnim Omicron : Po prostu strach się nie bać. A Sprytne pieniądze się wypłacają W nocy bitcoin. Ale bańka kryptowalut naprawdę pęknie dopiero wtedy, gdy oszustwo stablecoins zostanie ostatecznie zdemontowane. Kiedy tak się stanie, świat będzie obserwował spadek cen kryptowalut z całkowitym niedowierzaniem. To znowu subprime. Reputacja osobista i zawodowa młodych ludzi na całym świecie zostanie zrujnowana. Sławni będą wyglądać jak głupcy. To będzie naprawdę historyczne. Pozwy będą się toczyć wszędzie. Ostrzegam o tym od jakiegoś czasu.
the_mind_renewed
Walka Bogów finansowego Olimpu nigdy nie zostanie przegrana. Przecież powiedzieli że jak się zeźlą to zaleją świat dodrukiem. Kurczę wygląda mi to że zanosi się na biblijną powódź.
A tymczasem na Fox-news O "sympatycznym" filantropie Soros-ie którego sprawiedliwość nie tyka bez względu jaka partia
Walka Bogów finansowego Olimpu nigdy nie zostanie przegrana. Przecież powiedzieli że jak się zeźlą to zaleją świat dodrukiem. Kurczę wygląda mi to że zanosi się na biblijną powódź.
A tymczasem na Fox-news O "sympatycznym" filantropie Soros-ie którego sprawiedliwość nie tyka bez względu jaka partia zainstalowana jest w Waszyngtonie . W linku tłumaczenie. https://panstarszy.000webhostapp.com/Pandemia_Gra_jak_z_nut.html

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki