REKLAMA

Zysk netto Altusa TFI spadł o w 2019 r. o 92,4 proc.

2020-04-15 19:08
publikacja
2020-04-15 19:08
fot. MAREK WISNIEWSKI / PULS BIZNESU / FORUM

Skonsolidowany zysk netto Altusa TFI spadł o w 2019 r. o 92,4 proc. do 4,0 mln zł - podała spółka w komunikacie ze wstępnymi wynikami za 2019 rok. Pogorszenie wyników grupy kapitałowej Altus TFI w zeszłym roku spowodowane było przede wszystkim spadkiem aktywów pod zarządem o 65 proc. do 2,9 mld zł na koniec 2019 roku - wynika z informacji spółki.

Ze wstępnych danych wynika, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży Altus TFI spadły w 2019 roku o 57,9 proc. do 121,1 mln zł. Zysk na sprzedaży grupy wyniósł w zeszłym roku 17,5 mln zł i był niższy niż rok wcześniej o 73,2 proc.

"Niższa wartość aktywów netto jakimi zarządza grupa kapitałowa przełożyła się bezpośrednio na uzyskiwane przychody ze sprzedaży. Na powyższe dane finansowe wpływ miały również wahania cen instrumentów finansowych będących składnikiem lokat poszczególnych funduszy zarządzanych przez grupę, które kształtowały poziom aktywów funduszy inwestycyjnych od których grupa uzyskuje przychody z tytułu opłaty za zarządzanie. Grupa odnotowała duży spadek aktywów pod zarządzaniem spowodowany z jednej strony słabą koniunkturą na GPW i globalnych rynkach finansowych, a z drugiej strony był to nadal efekt niekorzystnych zdarzeń związanych z grupą kapitałową, a w szczególności z Altus TFI, które miały miejsce od sierpnia 2018 roku" - napisano w komunikacie.

Altus wyjaśnił, że spadek przychodów był także spowodowany dużą liczbą żądań wykupów certyfikatów inwestycyjnych funduszy Alter oraz brakiem zainteresowania dystrybutorów bankowych sprzedażą nowych funduszy z oferty spółki zależnej Rockbridge TFI. Altus TFI pośrednio tj. poprzez spółkę Altus Agent Transferowy, której jest jedynym udziałowcem, posiada 79,5 proc. akcji w kapitale zakładowym Rockbridge. (PAP Biznes)

tj/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki