Sklepy Saturn znikną z polskiego rynku

Firma MediaMarktSaturn zamierza połączyć pod jednym szyldem sklepy Saturn i Media Markt. Proces rebrandingu rozpocznie się w maju i potrwa do września. Od jesieni wszystkie sklepy będą działały pod wspólną marką – Media Markt.

(fot. Marek Lpais / FORUM)

- Obserwując sytuację na rynku uznaliśmy, że nadszedł czas, aby połączyć siły obu brandów – mówi Marcin Rosati, prezes zarządu MediaMarktSaturn Polska. - MediaMarkt jest obecny w Polsce już od 20 lat, a więc znacznie dłużej niż Saturn. Dlatego postawiliśmy na markę, która jest najsilniej zakorzeniona w świadomości Polaków – dodaje.

Obecnie w Polsce funkcjonują 22 sklepy Saturn oraz platforma online saturn.pl. Sieć MediaMarkt obejmuje 63 placówki handlowe i sklep internetowy mediamarkt.pl. Od października wszystkie sklepy będą działały pod jedną marką – Media Markt. Zostaną zintegrowane także internetowe kanały sprzedaży. Firma zapewnia, że dla pracowników sieci Saturn zmieni się tylko nazwa marki, pod którą będą pracować.

Z kolei klienci, którzy zamówią produkty online z osobistym odbiorem w sklepie, będą mogli to zrobić w jednym z 85 marketów MediaMarkt. Atutem fuzji ma być również lepszy dostęp do obsługi posprzedażowej, która obejmuje między innymi ofertę usług IT i serwisowych.

MediaMarkt przejmie wszelkie zobowiązania wobec klientów sieci Saturn. Równolegle z procesem integracji sieć MediaMarkt będzie kontynuowała ekspansję w Polsce i rozwijała strategię sprzedaży wielokanałowej.

WB

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 29 forfun

nie zniknie tylko zmieni nazwę - po co pisać kłamstwa

! Odpowiedz
0 40 zbyszeknor

Jeden holding.

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.