REKLAMA

Składany telewizor od LG – firma przedstawiła prototyp

2019-11-06 11:20
publikacja
2019-11-06 11:20

Telewizor LG z ekranem zwijanym jak harmonijka – to najnowszy pomysł firmy na urządzenie z niestandardową matrycą. Po telefonach ze składanym wyświetlaczem czas na inne sprzęty. 

fot. Albert Gea / Reuters / / FORUM

LG Electronics zaprezentowało pomysł na telewizor z ekranem, który będzie składać się w harmonijkę. Prototyp przedstawia matrycę, która miałaby zginać się pięciu miejscach. Po bokach ramy wybudowane zostały soundbary, czyli zintegrowany system audio. 

Telewizor, który będzie można złożyć niemal jak suszarkę na ubrania, pozwoli zaoszczędzić miejsce w domu oraz będzie bardziej wygodny w transporcie. Nie wiadomo jednak jeszcze, kiedy miałby pojawić się na rynku.

fot. LG Electronics / / Komputer Świat

Na początku 2019 roku LG przedstawiło telewizor z giętkim ekranem OLED, który zwija ekran na rolkę wbudowaną w dolnej obudowie. Matryca może wytrzymać 50 tys. zwinięć. Producent zapowiada, że sprzęt będzie dostępny w sprzedaży w tym roku. 

W tym roku na rynku pojawiło się kilka modeli smartofnów z niestandardowymi wyświetlaczami. W Polsce 18 października pojwił się Samsung Galaxy Fold z rozkładanym ekranem. Huawei przedstawił „skrzydło sokoła”, czyli swoją wersję smartfonu ze zmodyfikowanym ekranem. Natomiast Xiaomi przedstawiło telefon „otulony” ekranem

DF

Źródło:
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane: Nowe technologie

Komentarze (1)

dodaj komentarz
silvio_gesell
Kiedy metr mieszkania kosztuje więcej niż składany telewizor... :)

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki