Skinwallet liczy na debiut na NewConnect na przełomie lipca i sierpnia

2020-07-09 12:48
publikacja
2020-07-09 12:48
Skinwallet

Skinwallet liczy, że zadebiutuje na rynku NewConnect na przełomie lipca i sierpnia - poinformował podczas telekonferencji prezes Kornel Szwaja. Spółka zamierza w ciągu najbliższych tygodni uruchomić własną platformę do handlu dobrami cyfrowymi.

"Kończymy dematerializację akcji, dokument informacyjny trafi na GPW w poniedziałek. Wskazuje to na debiut na przełomie lipca i sierpnia" - powiedział prezes.

Spółka SkinWallet zajmuje się handlem „dobrami cyfrowym” w grach wideo, głównie „Counter Strike: Global Offensive” oraz "DOTA 2". Najpopularniejszym dobrem cyfrowym, którym handluje spółka są tzw. skórki (skins), czyli wizualne modyfikacje broni oraz postaci wykorzystywanych w grach.

Spółka skupuje obecnie cyfrowe przedmioty od graczy wykorzystując algorytmy, z dyskontem ok. 50 proc., po czym sprzedaje je korzystając z platform zewnętrznych dostawców. Jeszcze w trzecim kwartale Skinwallet planuje uruchomienie własnej platformy, na której gracze będą mogli sprzedawać i kupować przedmioty z gier wideo. Firma nie zamierza przy tym rezygnować z dotychczasowej formy działalności.

"Oba produkty będą działały równolegle. Nie dochodzi tu do kanibalizacji - marketplace odpowiada na inne potrzeby użytkownika, pozwalając wystawić przedmiot na sprzedaż i poczekać aż znajdzie się chętny do jego zakupu. Model instant daje z kolei możliwość natychmiastowej sprzedaży, w zamian za niższą cenę" - powiedział Szwaja.

Prezes ocenia, że ryzyko wynikające z uzależnienia działalności spółki od polityki grupy Valve nie jest duże. Valve to producent gier "CS:GO" oraz "DOTA 2" - najistotniejszych dla spółki tytułów w kontekście dóbr cyfrowych - oraz właścicielem Steam, największej platformy sprzedaży cyfrowej gier na PC.

"Nie wydaje mi się, że jest w interesie Valve rezygnowanie z handlu dobrami cyfrowymi. Można nimi obracać na platformie Steam, natomiast środki ze sprzedaży tam trzeba wykorzystać również kupując na Steam. Gdyby portal zdecydował się na umożliwienie wypłaty tych środków, odpływ gotówki z systemu byłby duży" - powiedział prezes.

"Oczywiście ryzyko zawsze istnieje, ale w naszej ocenie nie jest duże" - dodał.

Według prognoz Android Market Research, na które powołuje się spółka, światowy rynek dóbr cyfrowych ma rosnąć w średniorocznym tempie 22,3 proc. do 2025 roku i osiągnąć do tego czasu wartość ok. 190 mld USD.

W lutym z prywatnej emisji akcji Skinwallet pozyskał 3,4 mln zł. Akcje trafiły łącznie do 56 inwestorów, w tym trzech funduszy. Wycena spółki wynikająca z emisji to 20,4 mln zł.

Prezes nie podał podczas prezentacji wyników finansowych spółki. Jak poinformował Skinwallet w komunikacie prasowym, przychody rosną z kwartału na kwartał w tempie ok. 35 proc., a poziom rentowności został osiągnięty na kilka miesięcy przed zakładanych terminem. (PAP Biznes)

kuc/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane: Newconnect

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki