REKLAMA

Simteract planuje debiut na NewConnect na przełomie 2020/21

2020-05-26 12:08
publikacja
2020-05-26 12:08

Deweloper gier Simteract zamierza zadebiutować na rynku NewConnect na przełomie 2020 i 2021 r. - poinformowali przedstawiciele spółki na wtorkowej wideokonferencji.

/ fot. TippaPatt / Shutterstock

Prezes Marcin Jaśkiewicz powiedział, że obecnie spółka jest na etapie przekształcenia w spółkę akcyjną i chciałby, by jeszcze w tym roku zadebiutowała na giełdzie. Dodał, że do końca czerwca Simteract chce zamknąć kwestie związane z wyborem doradców i biura, a w trzecim kwartale w planach jest przeprowadzenie preIPO w wysokości 3,5 mln zł.

Simteract to deweloper gier z gatunku premium indie simulation, którego pracownicy posiadają blisko sześcioletnie doświadczenie w tworzeniu profesjonalnych symulacji treningowych.

W ubiegłym roku Simteract rozpoczął produkcję gry pod roboczym tytułem Projekt#1, nad którym pracuje wraz z firmą Nacon, wchodzącą w skład grupy Bigben Interactive.

W pierwszym kwartale bieżącego roku krakowska spółka wystartowała z drugim projektem - Carpool Simulator, symulatora kierowcy firmy transportowej. Tytuł ma trafić do sprzedaży w 2022 r.

"Chcemy, by Carpool był dostępny na wielu platformach - PC i konsolach nowej generacji" - dodał prezes.

Poinformował, że budżet gry Carpool Simulator spółka szacuje na ok. 3 mln zł, a możliwą do osiągnięcia sprzedaż szacuje na 250 tys. kopii.

"Obecnie jesteśmy w stanie produkować jedną grę co dwa lata. Rozpoczynamy działania, by zdywersyfikować produkcję - z jednej strony, żebyśmy współpracowali z wydawcami, a z drugiej, żebyśmy mogli rozwinąć gry jak Carpool, które są naszymi własnymi produkcjami" - powiedział prezes.

Dodał, że obecnie Simteract współpracuje z ok. dwudziestoma osobami, ale w przeciągu roku chciałby powiększyć zespół dwukrotnie. (PAP Biznes)

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Newconnect

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki