REKLAMA

Simple chce mocniej wejść segment komercyjny, liczy na powrót do poziomu wyników z '14

2016-11-21 11:51
publikacja
2016-11-21 11:51

Simple chce mocniej wejść w segment komercyjny i zmniejszyć uzależnienie od sektora publicznego. Spółka prowadzi działania, które mają przyczynić się do zmniejszenia kosztów i poprawy wyników. Chciała by wrócić to poziomu rezultatów z 2014 r., choć przyznaje, że w 2017 r. będzie to bardzo ambitny cel.

"Nie chcemy opierać wyników i wzrostów na rynku publicznym. Chcemy mieć balans i posiadać także silną pozycję w rynku komercyjnym" - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami prezes spółki Rafał Wnorowski.

Grupa Simple zanotowała w 2015 r. 5,4 mln zł straty netto wobec 7,16 mln zł zysku rok wcześniej. Przychody spadły w tym czasie do 45,1 mln zł z 57,5 mln zł.

"Jedną z przyczyn straty w 2015 r. był wzrost kosztów stałych. Problem był też w spółkach Simple Invest i Medinet, które zanotowały straty. Jeśli chodzi o koszty, to one zostały już ścięte. Wprowadziliśmy też działania w zakresie optymalizacji realizacji wdrożeń" - powiedział prezes.

Wśród celów na 2017 r. zarząd Simple, poza uniezależnieniem od rynku publicznego, wymienia m.in. wzrost sprzedaży abonamentowej i wzrost dosprzedaży do obecnych klientów.

"Jeśli chodzi o sprzedaż abonamentową, to chcemy sprzedawać dwa razy więcej niż obecnie" - powiedział Wnorowski.

Grupa chce też prowadzić dalsze prace nad optymalizacją procesów wewnętrznych.

Na pierwsza połowę 2017 r. Simple zaplanowało wprowadzenie nowej wersji systemu Simple.Erp.

Prezes, pytany o szanse grupy na powrót do wyników z 2014 r., powiedział: "Bardzo byśmy chcieli, aby to się udało, ale 2017 r. to dość krótka perspektywa. Trzeba się jednak starać realizować ambitne cele".

Największym akcjonariuszem Simple jest spółka Cron, która od niedawana jest także największym akcjonariuszem Sygnity.

Na pytanie o potencjalne efekty synergii między Simple i Sygnity prezes Wnorowski, odpowiedział: "To dwie bardzo różne firmy, które ze sobą specjalnie nie konkurują. Zarząd Simpe nie analizował tego tematu. (PAP)

gsu/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki