REKLAMA

Sieci handlowe ponaglone do płatności dostawcom

2020-08-26 06:41
publikacja
2020-08-26 06:41
fot. Zety Akhzar / Shutterstock

UOKiK twierdzi, że przekonał wiele firm do spłacenia zaległości dostawcom - łącznie na niemal 600 mln zł. Są jednak oporni kontestatorzy - pisze w środę "Puls Biznesu".

Jak podkreśla gazeta, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) z werwą rozpoczął realizację zapowiadanej przez rząd walki z zatorami płatniczymi. Oprócz wzięcia pod lupę 51 firm podejrzanych o przeterminowane zadłużenie (powyżej 60 dni) na ponad 5 mln zł urząd ostro zabiera się za sieci handlowe oraz producentów żywności wykorzystujących silną pozycję wobec małych dostawców.

Postępowania sprawdzające w trakcie tzw. akcji covid100 dotyczy 100 firm - wielkich sieci handlowych oraz największych producentów z branż: mięsnej, mleczarskiej, owocowej, warzywnej i zbożowej - czytamy.

"PB" podaje, że urząd antymonopolowy uważa, że akcja przyniosła duży sukces. "W wyniku działań Prezesa UOKiK na rzecz dostawców zapłacono łącznie 575 mln zł" - podało, cytowane w gazecie biuro prasowe urzędu. Biuro dodało, że nie wszyscy monitorowani przedsiębiorcy zareagowali na apel o spłatę długów wobec dostawców.

"Badamy sprawy czterech sieci handlowych, które mimo wezwania nie uregulowały zaległości" - podała gazeta, cytując UOKiK. (PAP)

lgs/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
mwl
to się chwali. znane są przypadki, że kontrahenci nie płacą "bo covid", a spokojnie mogliby zapłacić.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki