REKLAMA

Sescom rozwija program wodorowy i przenosi go do spółki celowej

2021-06-08 15:10
publikacja
2021-06-08 15:10
Sescom rozwija program wodorowy i przenosi go do spółki celowej
Sescom rozwija program wodorowy i przenosi go do spółki celowej
fot. Krystian Maj / / FORUM

Sescom chce inwestować w rozwój projektów wodorowych i w ciągu najbliższych dni poinformuje o przeniesieniu realizowanego dotychczas w ramach spółki programu do nowego podmiotu - wynika z wtorkowej wypowiedzi prezesa Sławomira Halbryta.

"Jesteśmy na ukończeniu prac związanych z opisaniem programu wodorowego, który do tej pory realizowany był w ramach Sescom i przeniesieniu go do nowego podmiotu. W tej chwili w ramach podmiotu funkcjonuje zespół roboczy, który organizuje prace nowej spółki. (...) Planujemy w tym projekcie istotne inwestycje" - powiedział Halbryt.

Prezes spodziewa się, że spółka celowa sama stworzy grupę podmiotów, które będą realizowały cele wodorowe.

Jak poinformował Halbryt, spółka wodorowa będzie miała własny program rozwoju, ale Sescom chce ją wyposażyć w wypracowany know-how, czyli również dostęp do patentów, a także w kapitał, który pozwoli na pierwszy okres działalności.

Dodał, że ważna będzie współpraca z szeregiem różnych firm, które będą dostarczały komponenty do rozwoju technologii wodorowych, bo spółka koncentruje się na zbudowaniu własnego elektrolizera i kotła wodorowego.

"Mamy zamiar zająć się też produkcją tych urządzeń, natomiast pozostałe komponenty będą wymagały kooperacji z innymi podmiotami. Nie wykluczamy - i myślę, że to kierunek, w którym będziemy chcieli iść - pozyskiwania dla takiego projektu kapitału inwestycyjnego. Ponieważ jest to strategiczny kierunek rozwoju Sescomu chcemy zagwarantować sobie większość udziałów w tym podmiocie" - powiedział prezes.

Dodał, że zarząd nie wyklucza możliwości, że spółka wodorowa będzie spółką obrotu energią - zakłada, że produkcja wodoru będzie odbywać się w drodze wykorzystania energii z OZE i pozyskanie koncesji na obrót energią może być konieczne do realizacji celów biznesowych nowego podmiotu.

W ramach koncepcji HGaaS Sescom zamierza za pomocą elektrolizera produkować wodór z nadwyżek energetycznych pochodzących z odnawialnych źródeł energii.

Dotychczas działania związane z programem wodorowym były realizowane przez spółkę w ramach obszaru Sescom Energy, który obejmuje m.in. zwiększanie efektywności energetycznej. Sescom działa głównie w obszarze usług Facility Management. Zapewnia utrzymanie techniczne, optymalizację procesów operacyjnych i pomocniczych oraz efektywność energetyczną. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki